Gündem Diyanet İşleri Başkanlığı, Sözcü gazetesinin haberine yalanlama Algı operasyonu yapılmaya çalışıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Sözcü gazetesinin haberine yalanlama: Algı operasyonu yapılmaya çalışıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Sözcü gazetesinde yer alan "Diyanet 5 Yıldızlı Otelde Toplantı Yaptı" başlıklı haberle algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını ifade etti. Açıklamada, salgın süreciyle 2020'nin Mart ayından itibaren Başkanlığın yaptığı eğitimlerin, çevrim içi gerçekleştirildiği bildirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Diyanet İşleri Başkanlığı, Sözcü gazetesinin haberine yalanlama: Algı operasyonu yapılmaya çalışıldı
Arşiv

Başkanlıktan yapılan açıklamada, gazetenin bugünkü nüshasında yer verilen haberdeki bilgilerin, 24 Şubat 2020'de yine aynı gazetede, "5 Yıldızlı Diyanet" başlığıyla yayımlandığı, 25 Şubat 2020'de Başkanlığın konuyla ilgili basın açıklaması yaparak haberde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdiği aktarıldı.

"Algı operasyonu yapılmaya çalışıldı"

Aynı gazetede bugün, daha önce yayımlanan haberdeki bilgilerin yeni gibi sunulduğu ve algı operasyonu yapılmaya çalışıldığı belirtilen açıklamada, salgın süreciyle 2020'nin Mart ayından itibaren Başkanlığın yaptığı eğitimlerin, çevrim içi gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, "İyi niyet taşımayan, okuyucuya karşı sorumlulukları ihlal eden ve habercilik ilkeleriyle bağdaşmayan bu tutumu, kamuoyunun vicdanına havale ederek daha önce yaptığımız açıklamada yer alan ilgili bölümleri yeniden paylaşıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Başkanlığın stratejik plan çerçevesinde, personelin yeni gelişmelere intibakı, dini ve sosyal alandaki ihtiyacı doğrultusunda mesleki yeterliklerinin artırılması, kurum aidiyetlerinin güçlendirilmesi, din hizmetlerinde daha etkin ve verimli olabilmelerinin sağlanması ve din istismarına karşı farkındalık oluşturulması amacıyla farklı alanlara yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendiği, bu eğitimlere 81 ilden personelin katıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  • "Başkanlığımızca yürütülen hizmet içi eğitim faaliyetleri, öncelikli olarak eğitim merkezlerimizde yürütülmektedir. 2019 yılının son çeyreğinden itibaren 4/B Sözleşmeli Personelimiz, eğitim merkezlerimizde Mesleğe Hazırlık Eğitimleri'ne alınmıştır. Bu nedenle yoğun katılımlı kısa süreli seminer programları ile mevzuat gereği yapılması zorunlu olan bazı hizmet içi eğitimler, eğitim merkezleri dışında, eğitim salonlarıyla birlikte konaklama imkanı olan, sezon dışında uygun şartlardaki mekanlar tercih edilmektedir. Zira Başkanlığımızın kampüsü içerisinde, bu eğitimler için konaklama imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca söz konusu eğitimler, ilgili kanun ve kurallar çerçevesinde tamamen harcırah bütçesiyle ve mümkün olan en uygun maliyetle gerçekleştirilmektedir."

İstanbul Üniversitesi'nden Sözcü'ye tekzip: İftira niteliği taşıyor
GÜNDEM
İstanbul Üniversitesi'nden Sözcü'ye tekzip: İftira niteliği taşıyor
Dolardan çıkan kazandı: Son 3 ayda 6 milyar dolar
Ekonomi

Dolardan çıkan kazandı: Son 3 ayda 6 milyar dolar

Kurların yüksek seyretmesi, bankalardaki doların yüksekten satışını da beraberinde getiriyor. 26 Kasım ile biten haftada bankalardaki döviz hesaplarından 1,8 milyar dolarlık çıkış oldu. Yurtiçi yerleşiklerin kâr amacıyla son üç ayda yaptığı döviz satışı toplamı 6 milyar doları aştı. En fazla satış 5 miyar dolarla vatandaştan geldi. Şirketler ise 1 milyar dolar bozdurdu. Benzer bir kâr realizasyonu Ağustos 2018’deki kur saldırısının ardından gelmişti. ABD merkezli planlı saldırıyla 5 liradan 6,57 liraya çıkan dolar, yüksek seviyeden yapılan satışların da etkisiyle 5,35 liraya gerilemişti.
Kavcıoğlu’nun acı günü: Kardeşi son yolculuğuna uğurlandı
Hayat

Kavcıoğlu’nun acı günü: Kardeşi son yolculuğuna uğurlandı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun koronavirüs tedavisi görürken hayatını kaybeden 51 yaşındaki kız kardeşi Serap Rabia Görcü son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Görcü’nün ailesi ve yakınlarının dışında, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu da katıldı.
Siyaset yoğrulan evlerden ne haber: Liderlerin eski sokakları
Hayat

Siyaset yoğrulan evlerden ne haber: Liderlerin eski sokakları

Siyasete istikamet veren liderlerin bir zamanlar yaşadıkları adresleri bir bir gezip fotoğrafladık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Subayevleri’ndeki ikametgâhı şimdilerde oldukça sessiz. Mesut Yılmaz’ın Nenehatun’daki evi, iş merkezi. Ecevit’in Oran’daki evini Rahşan Ecevit’in kız kardeşi Asude Aral kullanıyor. Celal Bayar’ın köşkü Demokrat Parti’nin kullanımında. İsmet İnönü’nün Pembe Köşkü müze oldu. Demirel’in Güniz Sokak’taki evi de müze olma yolunda.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.