Gündem Diyanetten koronavirüse karşı sigarayı bırakın çağrısı

Diyanetten koronavirüse karşı 'sigarayı bırakın' çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sigaranın koronavirüse karşı kişiyi savunmasız hale getirdiğine dikkat çekerek, " Dinen haram olan sigarayı bırakalım, bağışıklığımızı güçlendirelim" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Diyanetten koronavirüse karşı sigarayı bırakın çağrısı
Arşiv.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, daha önce defalarca yaptığı 'Sigara haramdır' çağrısını yineledi. Erbaş, yaptığı yazılı açıklamada, sigaranın uzmanlara göre akciğerlerin savunmasını önemli ölçüde azalttığını ve koronavirüse karşı kişiyi savunmasız hale getirdiğini belirterek, "Dinen haram olan sigarayı bırakalım, bağışıklığımızı güçlendirelim" önerisinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Miraç Gecesi mesajı
GÜNDEM
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Miraç Gecesi mesajı

Türkiye'de günde 320, dünyada ise günde 16 bin 500 kişinin sigara nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkati çeken Erbaş, "Sigara, uzmanlara göre akciğerlerin savunmasını önemli bir ölçüde bozuyor. Bu da koronavirüse karşı kişiyi savunmasız hale getiriyor. Dinen haram olan sigarayı bırakalım, bağışıklığımızı güçlendirelim" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cuma namazı çağrısı
GÜNDEM
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cuma namazı çağrısı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.