|

Eylem Amine Altunkaynak'tan şaşırtan savunma: Arabam işini yaptı dünya beni tanıdı

Psikoloji ve tıp eğitimi olmadan ‘Kuantum’ ile ‘bilinçaltı’ seminerleri düzenleyen Eylem Amine Altunkaynak, lüks yaşantısını savunmak için öne sürdüğü bahanelerle şaşırttı. “Arabam işini yaptı” diyen Altunkaynak, normalde böyle yaşamadığını iddia etti. Şaşaalı hayatıyla dünyanın kendisini tanıdığını ileri süren Altunkaynak, kazancını gönderdiğini belirttiği Afrika ülkesinin adını bile söyleyemedi.

Haber Merkezi
00:00 - 13/04/2022 Çarşamba
Güncelleme: 23:37 - 12/04/2022 Salı
Yeni Şafak
Bugüne kadar 2 bin 500 kişiye ders verdiğini 
söyleyen Altunkaynak, katılımcıların yüzde 60’nın 
akademik camiadan olduğunu belirtti.
Bugüne kadar 2 bin 500 kişiye ders verdiğini söyleyen Altunkaynak, katılımcıların yüzde 60’nın akademik camiadan olduğunu belirtti.
Son günlerde sosyal medyanın gündem maddelerinden birisi de kendini “Bilinçaltı ve Kuantum uzmanı” olarak tanıtan
Eylem Amine Altunkaynak
oldu. Kıyafeti, lüks arabası, verdiği seminerler ve kazancıyla tartışma konusu olan Altunkaynak’a çalışmalarını ve tartışmaları sorduk.
Kişisel gelişim sertifikaları sahibi olduğunu belirten söyleyen
Eylem Amine Altunkaynak
, “Aldığım eğitimleri din ile bağdaştırarak kendi bilinçaltı eğitimlerimin patentini aldım. Ve bilinçaltı eğitimimde kişiye olayları okuma ve tekamül sanatını anlatıyorum. Yaşam döngüm de olayları okumamla da kendimi geliştirdim ve katılımcılara destek oldum” ifadelerini kullanıyor.

LÜKS OTELDE NEFİS TEZKİYESİ OLUR MU?

  • Kendisinin nefis tezkiyesi yaptığını iddia eden
    Altunkaynak
    , “Lüks otelde nefis tezkiyesi nasıl oluyor” sorumuza şu karşılığı veriyor: “Ben normal hayatımda çok sade bir hayat yaşıyorum. Oradaki şaşaanın amacı, sosyal medyada ‘keşfet’e’ düşüp, daha çok insana ulaşmak...”

SEMİNERE ARABAYLA GİTMEYECEĞİM

Eylem Amine Altunkaynak
, lüks yaşantısını savunmak için öne sürdüğü bahanelerle şaşırttı. “Tek servetim olan arabayı da bugünden sonraki seminerlerimde kullanmayacağım. Çünkü amacını tamamladı. Birçok kişiye ulaştım. Aslında başka marka bir araç kullanıyordum” diyen Altunkaynak, “Bütün Türkiye, bütün dünya beni tanıdı” dedi. Kazancını Afrika’daki bir ülkeye gönderdiğini söyleyen Altunkaynak, yardım gönderdiğini iddia ettiği Burkina Faso’nun adını bile doğru telaffuz edemedi.

KANSER HASTALARI İYİLEŞTİRİYORMUŞ

  • İnsanlara psikolojik olarak ‘şifalandırdığını’ öne süren
    Eylem Amine Altunkaynak
    k, buna rağmen hiçbir psikoloji eğitimi almadığını, ancak kurslara gidip okumalar yaptığını belirtiyor. Kanser hastalarını iyileştirdiğini iddia eden Altunkaynak, “Bunu hangi yöntemle yapıyorsunuz? Tıp eğitimi almadığınız bu yöntemleri uygulamak riskli değil mi sorumuza ise şu karşılığı veriyor: “Vücuttaki bütün sıkıntıların sebebi duygusal bağlardır. Biz onların farkındalığını artırıyoruz ve şifalanma gerçekleşiyor.”

NEDEN MİRAÇ İSMİ!

Eylem Amine Altunkaynak
’ın eğitimine ‘Miraç’ ismi vermesi dikkatimizi çekiyor. Miraç’ın “Hz. Peygamber’in Allah’ın huzuruna yükseltildiği” bir olay olduğunu hatırlatarak “Neden böyle bir isim kullanıyorsunuz? Kastınız ve vaadiniz ne?” sorumuza ilginç bir karşılık veriyor: “Miraç ismini kullanmamızın sebebi burada farkındalık oluşturuyoruz aslında rabıta denilen sistemi uyguluyoruz. Ben insanlara şunu diyorum beden kafesinizden çıkın, dışarıya doğru çıktığınızı hayal edin ve şimdi bir bakın bu bedene ait kimlikler duygular size mi ait. Miraç kişinin gelişim sürecini yüksek seviyeye çıkarması, tamamlanması demek.”
#Eylem Amine Altunkaynak
#kuantum
#Miraç
#kişisel gelişim
2 yıl önce