Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem FETÖ Adnan Oktarın gizli tanıklarını sızdırmış

FETÖ Adnan Oktar'ın gizli tanıklarını sızdırmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde FETÖ'nün 2007 ile 2011 yılları arasında Adnan Oktar grubuna yönelik 13 bin sayfalık soruşturma dosyası hazırladığı ortaya çıktı. Ancak soruşturmanın operasyona dönüştürülmediği ve dosyada bulunan 8 gizli tanığın da Oktar grubuna sızdırıldığı öğrenildi.

Haber Merkezi Diğer
FETÖ Adnan Oktarın gizli tanıklarını sızdırmış
Adnan Oktar

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 169 kişi tutuklandı.

Mali polis, geçmiş yıllarda İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Adnan Oktar grubuna yönelik kapsamlı bir soruşturma yapılıp yapılmadığını da araştırdı.

FETÖ Adnan Oktar hakkında 13 bin sayfalık dosya hazırlamış

Habertürk'te yer alan habere göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde FETÖ'nün hakim olduğu yıllarda da Adnan Oktar grubuna yönelik çok kapsamlı bir soruşturma yapıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 2007 ile 2011 yılları arasında yürütülen Adnan Oktar soruşturma dosyasının 13 bin sayfa olduğu öğrenildi. Adnan Oktar grubunun karıştığı tüm suçların tek tek tespit edilmesine rağmen 4 yıl süreyle devam eden soruşturmanın da bir türlü operasyona dönüştürülmediği tespit edildi.

Gizli tanıklar Adnan Oktar grubuna sızdırılmış

Öte yandan soruşturma dosyasında bulunan ve Adnan Oktar grubunun tüm kirli işlerini polise anlatan 8 gizli tanığın isminin de Oktar grubuna sızdırıldığı ortaya çıktı. Adnan Oktar grubunun kendileri hakkında polise bilgi verdiğini öğrendikleri gizli tanıkları sosyal medyada adeta linç ettikleri ve haklarında şikayetçi oldukları belirtildi.

Oktar'ın villasında yıkım kararı
GÜNDEM
Oktar'ın villasında yıkım kararı

Oktar'ın 'gölge avukatı' tutuklandı
GÜNDEM
Oktar'ın 'gölge avukatı' tutuklandı

Adnan Oktar’ın dış bağlantısında kilit isim Oktar Babuna
GÜNDEM
Adnan Oktar’ın dış bağlantısında kilit isim Oktar Babuna

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.