Gündem FETÖ imamı Özgür Kayanın itirafı Türkiye sorumlusu abimiz o gün En tepedeki şahsı indirebilecek bir arkadaşımız var mı? diye bana sordu

FETÖ imamı Özgür Kaya'nın itirafı: Türkiye sorumlusu abimiz o gün 'En tepedeki şahsı indirebilecek bir arkadaşımız var mı?' diye bana sordu

FETÖ'nün mahrem imamı Özgür Kaya, diğer mahrem imamlar Salim Zeybek ve Erkan Irmak ile yaptığı görüşmede, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin itiraflarda bulundu. Kaya “Türkiye sorumlusu abimiz o gün 'En tepedeki şahsı indirebilecek bir arkadaşımız var mı?' diye bana sordu. İlerleyen saatlerde 'hiçbir şeyden haberim yok' yazdı. Kendisi Fetullah Gülen'in yanındaydı” ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
FETÖ imamı Özgür Kayanın itirafı: Türkiye sorumlusu abimiz o gün En tepedeki şahsı indirebilecek bir arkadaşımız var mı? diye bana sordu
FETÖ'nün mahrem imamları.

FETÖ yapılanmasının mahrem imamları 15 Temmuz darbe girişimine yönelik itiraflarında bulunmaya devam ediyor.

  • Özgür Kaya isimli mahrem imam, “Türkiye sorumlusu abimiz o gün 'En tepedeki şahsı indirebilecek bir arkadaşımız var mı?' diye bana sordu. İlerleyen saatlerde 'hiçbir şeyden haberim yok' yazdı. Kendisi Fetullah Gülen'in yanındaydı” açıklamasında bulundu.

Mahrem birimlerin online kullandığı uygulama üzerinden kendisine ulaşıldığını söyleyen Kaya, ''Bulunulan yerlerde kesinlikle askere direnilmesin, askere yol verilsin'' denildi.

FETÖ’nün firari 'mahrem imam'larından 15 Temmuz itirafları
OYNAT 03:07
FETÖ’nün firari 'mahrem imam'larından 15 Temmuz itirafları
FETÖ'nün mahrem imamı Özgür Kaya, diğer mahrem imamlar Salim Zeybek ve Erkan Irmak ile yaptığı görüşmede, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin itiraflarda bulundu: “Türkiye sorumlusu abimiz o gün 'En tepedeki şahsı indirebilecek bir arkadaşımız var mı?' diye bana sordu. İlerleyen saatlerde 'hiçbir şeyden haberim yok' yazdı. Kendisi Fetullah Gülen'in yanındaydı.”

'Uzun süre kendime bile itiraf edemedim'

Kaya itiraflarına devam ederken, ''Uzun süre kendime bile itiraf edemediğim bir şeyi sizlerle paylaşacağım. Türkiye sorumlusu abimiz o gün 'En tepedeki şahsı indirebilecek bir arkadaşımız var mı?'' diye sordu.

Kaya, ''O an kanım cidden dondu. Olaylar ileri saatlere gidince üç maymunu oynadı ve çok kısa sürede çark etti'' dedi.

17 mahrem
itirafçı oldu
GÜNDEM
17 mahrem itirafçı oldu

FETÖ'cü mahrem imam itiraf etti: Kravat kamerasıyla generalleri izlemişler
GÜNDEM
FETÖ'cü mahrem imam itiraf etti: Kravat kamerasıyla generalleri izlemişler
DEAŞ elebaşının öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı
Dünya

DEAŞ elebaşının öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı

Suriye'nin güneyindeki askeri muhaliflerin Dera ilinde düzenlediği ve terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebu el Hasan el Haşimi el Kureyşi'nin etkisiz hale getirildiği operasyonun detayları gün yüzüne çıktı. Operasyon tamamlandıktan sonra Rusya destekli 5. Kolordu, elebaşının cesedinden bir parçayı DNA testi için Suriye'nin güneyindeki Amerikan üssüne götürdü. Operasyon sırasında evde olmayan DEAŞ elebaşının karısı da sağ olarak ele geçirildi.
Sur Yapı teslimlerine ara vermiyor
Ekonomi

Sur Yapı teslimlerine ara vermiyor

Özel sektörün en geniş portföyüne sahip inşaat firması olan Sur Yapı, Tempo City, Sur Yapı Antalya ve Yeşil Mavi projelerindeki konutları sahipleriyle buluşturmaya devam ediyor. Son 4 yılda, 3 bin 600’ü 2018 yılında temeli atılan Sur Yapı Antalya projelerinde olmak üzere 5 bin konutu sahipleriyle buluşturduklarını dile getiren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Başta Antalya ve yanı sıra İstanbul’daki projelerimizde teslimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Teslim ettiğimiz konutlarda doluluk oranı İstanbul projelerimizde yüzde 90’lara, Antalya projemizde yüzde100’e ulaştı. Sur Yapı olarak mevcut projelerimizdeki daireleri hızla teslim ediyor, konutlarımızı sahipleriyle buluşturuyoruz” dedi.
Gana'nın penaltı trajedisi: 2010'un benzerini yaşadılar
Spor

Gana'nın penaltı trajedisi: 2010'un benzerini yaşadılar

FIFA 2022 Dünya Kupası'nda Gana, Uruguay karşısında penaltı kaçırdı. Daha sonra Uruguay bulduğu gollerle devreye 2-0 önde girdi. Gana'nın kaçırdığı penaltı akıllara 2010 Dünya Kupası'nı getirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.