|

FETÖ yurt dışı yapılanmasına darbe

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün yurt dışı yapılanması içerisinde yer alan 36 kuruluşun yöneticisi ve temsilcileri ile bu kuruluşlara Türkiye’den bağış adı altında para transfer eden veya bu kuruluşlara Bank Asya’dan çekmiş oldukları kredileri ödeyen 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Sabah saatlerinde başlayan operasyonlar ile şu ana kadar 15 şüpheli gözaltına alındı.

Yeni Şafak
14:25 - 27/09/2017 Çarşamba
Güncelleme: 15:07 - 27/09/2017 Çarşamba
IHA
Arşiv
Arşiv

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün yurt dışı yapılanması içerisinde yer alan 36 kuruluşun yönetici ve temsilcileri ile bu kuruluşlara Türkiye’den bağış adı altında para transfer eden veya bu kuruluşlara Bank Asya’dan çekmiş oldukları kredileri ödeyen 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Başsavcılığımızca
üyelerine yönelik yapılan soruşturma kapsamında, FETÖ’nün yurt dışı yapılanması içerisinde yer alan 36 kuruluşun yönetici ve temsilcileri ile bu kuruluşlara Türkiye’den bağış adı altında para transfer eden veya bu kuruluşlara Bank Asya’dan çekmiş oldukları kredileri ödeyen 143 şüpheli hakkında gözaltı işlemleri başlamış olup, bu kapsamda şu ana kadar 15 şüpheli gözaltına alınmıştır” denildi.
#FETÖ
#Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı
7 yıl önce