Gündem FETÖcü hakim son kamikazeyi karakutu için yaptı

FETÖ'cü hakim son kamikazeyi karakutu için yaptı

FETÖ cuntasının imamı Adil Öksüz'ü kaçması için FETÖ'cü hakimler kamikaze eylemi yaptı. Öksüz skandal bir kararla iki FETÖ'cü hakim Köksal Şahin ve Çetin Sönmez tarafından serbest bırakıldı. Savcının itiraz etmesine rağmen iki FETÖ'cü hakimin serbest bıraktığı Adil Öksüz, FETÖ'cü darbenin karakutusu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
FETÖcü hakim son kamikazeyi karakutu için yaptı
FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında ülke genelinde TSK'da, bürokraside ve yargıda üst düzey binlerce isim gözaltına alındı. Ancak hala FETÖ'ye hizmet eden bazı hakimlerin darbeden gözaltına alınan ve tutuklanmaları için sevk edilen zanlıları serbest bırakıyor. Skandal kararlar veren hakimlerden birisi de FETÖ'nün karakutusu olarak nitelendirilen Adil Öksüz'ü serbest bıraktı. Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının rehin tutulduğu Akıncı Hava Üssü yakınlarında gözaltına alınan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden FETÖ'nün karakutusu Adil Öksüz, Fetullah Gülen'in mollalarından olarak biliniyor. FETÖ'nün asker imamının serbest bırakılması skandal olarak yorumlanırken savcılık tarafından yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Polis heryerde FETÖ'nün asker imamı Adil Öksüz'ü arıyor.

Savcının tutuklanması için sevk edilen Öksüz'ü serbest bırakan hakimin FETÖ üyesi olduğu ifade ediliyor. HSYK'nın verilen kararlar doğrultusunda hala FETÖ'nün emirleri doğrultusunda hayati kararlar veren hakim ve savcılara tam olarak müdahale etmemesi de tartışılıyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.