|

Gazze için kritik zirve: Cumhurbaşkanı Erdoğan Riyad'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'ne katılmak üzere saat 09.30'da özel uçağı 'TRK' ile havalandı. Erdoğan'ın uçağı, başkent Riyad'a ulaştı.

13:33 - 11/11/2023 Cumartesi
Güncelleme: 13:34 - 11/11/2023 Cumartesi
AA
Erdoğan'ı, Riyad Emiri Prens Faisal bin Bandar Al Saud karşıladı.
Erdoğan'ı, Riyad Emiri Prens Faisal bin Bandar Al Saud karşıladı.

Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve Ankara Valisi Vasip Şahin uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da Riyad'a gitti.

Erdoğan'ı, Kral Halid Uluslararası Havalimanı'nda Riyad Emiri Prens Faisal bin Bandar Al Saud ve Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Fatih Ulusoy ile ilgililer karşıladı.


Zirvenin gündemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarına ve Filistin halkına yönelik saldırılarını ele almak üzere düzenlenen 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılacak.

Zirvede İslam dünyasının temsilcilerinin, gelişmeler karşısında atılacak somut adımlar hakkında fikir alışverişinde bulunması öngörülüyor.

Zirve oturumunda hitapta bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, katılımcı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de bekleniyor.
#Recep Tayyip Erdoğan
#Suudi Arabistan
#Riyad
#Olağanüstü İslam Zirvesi
#Esenboğa Havalimanı
6 ay önce