Gündem Hacettepede Kurana büyük saygısızlık

Hacettepe'de Kur'an'a büyük saygısızlık

Hacettepe Üniversitesi büyük bir skandala imza attı. Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Kur'an-ı Kerim sayfaları kullanılarak füze maketi yapıldı. Fakülte önünde sergilenen sözde sanat eserine tepki gösteren öğrenciler, rezalete son verilmesini istedi.

Abone Ol Google News
Yeni Şafak Yeni Şafak
Hacettepede Kurana büyük saygısızlık
Hacettepe'de Kur'an'a büyük saygısızlık
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Kur'an-ı Kerim sayfaları kullanılarak füze maketi yapılmasına, Milli Türk Talebe Birliği'nden tepki geldi.

Milli Türk Talebe Birliği Ankara Şube Başkanı Şükrü Macun, "Başörtüsü zulmüyle İslam'a hakaret eden Hacettepe Üniversitesi, yaptığı son eylemle saldırılarının çirkinliğini daha da artırmıştır. Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Kur'an-ı Kerim sayfaları kullanılarak füze maketi yapılmış ve bunun bir sanat eseri olduğu iddia edilmiştir. Yüzyıllardır insanlığın yol göstericisi olan Kur'an-Kerim'i bu tür hakaretlerle aşağılamak isteyenler, asıl kendilerini küçük düşürmektedir" dedi.

SORUŞTURMA AÇILSIN

Füze maketiyle neyin anlatılmaya çalışıldığını anlamadıklarını belirten Şükrü Macun, "Halen başörtüsü yasağı uygulayan Güzel Sanatlar Fakültesi, füze maketi ile öğrencileri kışkırtmaya mı çalışmaktadır, yoksa topyekun tüm Müslümanlar hakaret edilmek mi istenmektedir? Tüm bunların cevabı, maketi yapanlar ve yapılmasına izin verenler tarafından açıklanmalıdır. Üniversite yönetimi, konuyla ilgili derhal soruşturma başlatmak zorundadır" diye konuştu.

MÜSLÜMANLARA HAKARET EDİLDİ

"Kur'an-ı Kerim'e yapılan bu saldırı, yalnızca kendi vatandaşlarımızı değil, dünyada yaşayan 1.5 milyardan fazla Müslüman'ı ilgilendirmektedir. İslam'ın kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'e hakaret etmek kimsenin haddine değildir. Herkes haddini bilmek zorundadır" diyen Macun, Hacettepe Üniversitesi'ne tepkisini dile getirdi.

Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı
Gündem

Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı

Bakan Soylu; Azez Mare Bölgesi'nde PKK/KCK terör örgütü mensubu Ebu Ali kod Hasan Najjar'ın, 1.8 kilo C-4 plastik patlayıcı, canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile yakalandığını duyurdu.
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var
Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi
Dünya

Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi

Abdülhamid Han Gemisi, önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı uğurlama töreninin ardından Gazipaşa'nın 55 kilometre açığındaki Yörükler-1 kuyusuna doğru yola çıktı. Türkiye'nin Mavi Vatan'daki faaliyetleri dünya basınında geniş yer bulmaya devam ediyor. ABD basını, Türkiye'nin sondaj gemilerinin analiz edildiği bir haber yayınladı. Gemileri hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerinin verildiğine dikkat çekilirken, "
Türkiye cumhurbaşkanı, ülkenin en yeni ve en büyük denizaltı hidrokarbon sondaj gemisinin açılışını yaptı. Kıbrıs'ın kuzey batısındaki Doğu Akdeniz'de başka hiçbir ülke tarafından talep edilmeyen bir noktaya gidecek" ifadelerine yer verildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.