Gündem Hatayda ormanlık alanda yangın çıktı Söndürme çalışmaları sürüyor

Hatay'da ormanlık alanda yangın çıktı: Söndürme çalışmaları sürüyor

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Alınan bilgiye göre, Konaklı Mahallesi'ndeki ormanlık alandan alevlerin yükseldiğini görenler durumu yetkililere iletildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Hatayda ormanlık alanda yangın çıktı: Söndürme çalışmaları sürüyor
Hatay'da orman yangını.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Hatay Orman Bölge Müdürlüğünce bölgeye ekipler ile arazöz ve su tankı yönlendirildi.

AA

Dörtyol ilçesi Amanos dağı eteklerinde bulunan Konaklı mahallesi kırsalında gece yarısı bilinmeyen nedenle başlayan orman yangını, rüzgarın da etkisi ile hızla yayıldı. Yangını kontrol altına almak için Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri söndürme çalışması başlattı.

AA

Yangın bölgesine karadan çok sayıda arazöz, iş makinesi ve söndürme işçisi sevk edildi. Çıkan yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

AA

Hatay'da ormanlık alanda korkutan yangın
OYNAT 00:21
Hatay'da ormanlık alanda korkutan yangın
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, yangının yerleşim yerlerine yakın olduğu görüldü.

Bodrum’daki orman yangını 6 saat sonunda kontrol altına alındı: 'Sabotaj ihtimali var'
FOTOĞRAF 15
Title
Edinilen bilgiye göre, sabah saat 5.00 civarlarından Yakaköy Mahallesi Çilek mevkiindeki ormanlık alanda başlayan yangın rüzgarında etkisiyle bir anda büyüdü. Ormanlık alandan makilik alana ve zeytin ağaçlarına kadar sıçrayan alevler yüzlerce cam ağacını küle çevirdi.
Title
Yakaköy Mahallesi’nden Yalıkavak Mahallesi’ne doğru ilerleyen yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri, Muğla Büyükşehir İtfaiye ekipleri, Muğla 911 Arama kurtarma ekipleri ve gönüllü vatandaşlar yangını söndürmek için cana başla çalıştı. Tepelik ve sığ arazide çıkan yangın bazı noktalarına itfaiye ekipleri ulaşamadı.
Title
Yaklaşık 6 saat süre yangına 10 arazöz, 12 itfaiye aracı, çok sayıda orman işçisi ve itfaiye eri katıldı. Yangın, kontrol altına alınırken bazı bölgelerinde soğutma çalışmaları başlatıldı.
Title
\"Sabotaj ihtimali üzerinde duruluyor\"<br><br>Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Geçen sene vericilerin bulunduğu alanda yangın çıkmıştı. Rüzgarın hızı yukarıda çok fazla. Şuan itibariyle büyük bir ölçüde kontrol altına alınmış görünüyor. 10 arazöz müdahale ediyor, genel itibariyle yangın kontrol altına alındı...
Title
Sabatoj olabileceği şüphesi üzerine duruyoruz. Bununla alakalı güvenlik birimlerimiz gerekli incelemeyi yapıyor. Eskiden kalma taş evlerin bulunduğu alana girdi yangın ama içerisinde yaşayan yok” diye konuştu.
Title
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Rüzgarın etkisiyle yangın, dedeler bölgesine yayıldı. Bölgesel olarak çalışmalar devam ediyor. Bu bölgede çok büyük orman varlığı yok ama değer verdiğimiz makilik alan burası. Yarımadanın tam ortasında el değmemiş bir alan” dedi
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Bodrum’daki orman yangını 6 saat sonunda kontrol altına alındı: 'Sabotaj ihtimali var'
Muğla'nın Bodrum ilçesinde sabah erken saatlerde başlayan orman yangını 6 saat sonunda kontrol altına alındı. 2,5 hektarlık alanın kül olduğu yangına gelen Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar "Yangında sabotaj ihtimali var" dedi.

Maltepe'de orman yangını
GÜNDEM
Maltepe'de orman yangını

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.