Gündem Köyde kurt paniği Hayatları zindan oldu

Bartın haberleri: Köye inen kurtlar büyükbaş hayvanları telef etti

Köyde kurt paniği: Hayatları zindan oldu

Bartın'ın Aşağıdere köyüne aç kalan kurtların köye inmesi sonucu bir ay içinde 10 büyükbaş hayvan telef oldu. Muhtar azası Şaban Yılmaz, "Kimse evden dışarı çıkamıyor. Köylüler olarak hayvanlarımızı tarlaya gönderemiyoruz. Dün sabah çocuğumuza az kalsın kurt saldırıyordu, evin önüne kadar gelmiş" dedi.

Haber Merkezi AA
Köylüler, kurtların evlerin önüne kadar geldiğini aktardı.
Köylüler, kurtların evlerin önüne kadar geldiğini aktardı.

Bartın'da aç kalan kurtlar, indikleri köyde bir ay içinde 10 büyükbaş hayvanı telef etti.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Aşağıdere köyüne inen kurtlar, köylülerin büyükbaş hayvanlarına saldırdı.

Aç kalan kurtların saldırısı sonucu, bir ay içinde 10 büyükbaş hayvan telef oldu, bazıları da yaralandı.

Muhtar azası Şaban Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurtların köyde şu ana kadar 10 hayvanı telef ettiğini, 5 hayvanı da yaraladığını söyledi.

"Kimse evden çıkamıyor"

  • Kurtların, kendisinin de bir büyükbaş hayvanını telef ettiğini aktaran Yılmaz, "Köylü mağdur, kimse evden dışarı çıkamıyor. Köylüler olarak hayvanlarımızı tarlaya gönderemiyoruz. Bunun bir önleminin alınması gerekiyor. Kurtlar tek bizim köyümüzde yok, çevre köylerde de bazı vatandaşların hayvanlarını telef etti. Dün sabah çocuğumuza az kalsın kurt saldırıyordu, evin önüne kadar gelmiş" ifadelerini kullandı.

Köy sakinlerinden Abdullah Yılmaz da kurtların hayvanlara sürekli saldırdığını belirterek, "Yetkililerimizden buna bir çare bulmalarını istiyoruz. İnsanlara saldırma riski çok. Dün evin önünden geçmiş, insanlara çok yakın duruyorlar" diye konuştu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bartın Şube Müdürü Ahad Deliorman ise konuyla ilgili çalışmaların başlatıldığını, köylülerin ifadesine başvuracaklarını kaydetti.

Aç kalan kurtlar kangal köpeğini parçaladı
GÜNDEM
Aç kalan kurtlar kangal köpeğini parçaladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.