Gündem HDP Kılıçdaroğlundan memnun Sözleri bizim için çok kıymetli

HDP Kılıçdaroğlu'ndan memnun: Sözleri bizim için çok kıymetli

Peş peşe gelen restler sonrası HDP'yi ittifak içinde tutmak isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sorunları HDP'yle çözeriz" açıklamasından HDP'liler memnun. HDP'liler tarafından bu sözler için "Partimizin bu kadar saldırı altında olduğu bir anda Kılıçdaroğlu'nun 'HDP ile çözeriz' demesi çok kıymetlidir" yorumunda bulunuldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
HDP Kılıçdaroğlundan memnun: Sözleri bizim için çok kıymetli
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti merkezinde HDP'li heyeti ağırlarken.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP kanadından gelen peş art arda restler sonrası HDP'yi ittifak içinde tutmak için Türkiye'de bir 'Kürt sorunu' olduğunu savunarak "HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz" demiş ve sorunları HDP ile birlikte çözebileceklerini söylemişti.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, bugünkü köşe yazısında HDP'lilerin Kılıçdaroğlu'nun sözlerini nasıl değerlendirdiğini aktardı.

"SÖZLERİ KIYMETLİ"

Buna göre, HDP'liler "Partimizin bu kadar saldırı altında olduğu bir anda Kılıçdaroğlu'nın 'HDP ile çözeriz' demesi çok kıymetlidir" şeklinde düşünüyor.

TEMELLİ ÇATLAĞI

HDP, Sezai Temelli'nin CHP'ye verdiği "Demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" cevabından ise rahatsız. HDP'liler tarafından Temelli'nin sözleri "HDP'yi hiçleştiriyor" yorumundan bulunuyor.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sorunları HDP'yle çözebiliriz
GÜNDEM
Kemal Kılıçdaroğlu: Sorunları HDP'yle çözebiliriz

Kılıçdaroğlu HDP'yi HDP ise Öcalan'ı adres gösterdi
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu HDP'yi HDP ise Öcalan'ı adres gösterdi
Mahkemede ilginç anlar: Cinayetle suçlanan katil miyavladı
Dünya

Mahkemede ilginç anlar: Cinayetle suçlanan katil miyavladı

Arjantin’in Mendoza eyaletinde 2019 yılında annesi ve teyzesini öldürmekten yargılanan İsrailli 39 yaşındaki Gilad Gil Pereg, yargıç Laura Guajardo tarafından kendisine yöneltilen “Bay Gil Pereg, adınız bu mu?” sorusuna “miyav” diye cevap verdi. Bunun üzerine yargıç Guajardo, zanlıyı görgülü davranması için uyardı. Ancak zanlı yapılan uyarı sonrasında sürekli olarak miyavlamaya başlayınca güvenlik görevlileri tarafından duruşma salonundan çıkarıldı.
Meteorolojiden 33 ile yağış uyarısı: Kar ve kuvvetli sağanak geliyor
Gündem

Meteorolojiden 33 ile yağış uyarısı: Kar ve kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji, 29 Ekim Cuma günü için hava durumu tahminlerini açıkladı. Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinde beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Hakkari ve öğleden sonra Van çevreleri ile Erzurum'un güneyi, Diyarbakır'ın kuzeyi ve Şırnak'ın doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor. Erzincan, Erzurum (il geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı), Kars'ın yüksek kesimleri ile Van'ın güneyinde (Başkale, Bahçesaray, Çatak) ve Hakkari'nin kuzeyinin yükseklerinde beklenen yağışların yer yer kuvvetli kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
Birebir aynı tezkere metnine yıllardır ‘evet’ diyen Kılıçdaroğlu: Cumhuriyet’e ihanet etmemek için ‘hayır’ oyu verdik
Gündem

Birebir aynı tezkere metnine yıllardır ‘evet’ diyen Kılıçdaroğlu: Cumhuriyet’e ihanet etmemek için ‘hayır’ oyu verdik

CHP, HDP’yle birlikte Suriye tezkeresine ‘hayır’ demişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyete ihanet etmemek için ‘hayır’ dediklerini savundu. CHP lideri, tezkere metnine DEAŞ’a karşı olası koalisyon için eklenen “yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunması” ifadesini ‘hayır’ oyu vermelerine gerekçe gösterdi. Ancak birebir aynı metne 2015 ve 2019’da CHP evet oyu verdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.