Gündem İBB Başkanı İmamoğlu Herkes kendi kaldırımını temizlemeli belediye her kaldırıma adam koyamaz

İBB Başkanı İmamoğlu: Herkes kendi kaldırımını temizlemeli belediye her kaldırıma adam koyamaz

İstanbul'da yoğun kar yağışı ile birlikte ulaşımda aksaklıklar sürüyor. Dün öğle saatlerinde başlayan karın yoğunluğunun artmasıyla binlerce İstanbullu yolda kaldı. Belediye tarafından tuzlama ve kar küreme çalışmalarının yapılmadığı kentte vatandaşlar zor anlar yaşadı. İBB Başkanı İmamoğlu ise yaşanan olumsuzluklarla ilgili "Pek çok ülkede apartmanlar kendi kaldırımını kendi temizler. Dükkanının önünü dükkan sahibi temizler. Belediye her kaldırıma adam koyamaz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
İBB Başkanı İmamoğlu: Herkes kendi kaldırımını temizlemeli belediye her kaldırıma adam koyamaz
Ekrem İmamoğlu.

İstanbul'da kar esareti sürüyor. Belediye tarafından tuzlama ve kar küreme çalışmalarının yapılmadığı kentte vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

İLGİNÇ ÇAĞRI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yağışı sonrası kapanan yollar ve kaldırımlarla ilgili ilginç bir çağrıda bulundu.

"BELEDİYE HER SOKAĞA ADAM KOYAMAZ"

İmamoğlu açıklamasında "Pek çok ülkede apartmanlar kendi kaldırımını kendi temizler. Dükkanının önünü dükkan sahibi temizler. Belediye her kaldırıma adam koyamaz." ifadelerini kullandı. İmamoğlu'nun bu açıklamasına tepki yağdı.

İmamoğlu: Herkes kendi kaldırımını temizlemeli belediye her kaldırıma adam koyamaz
OYNAT 00:37
İmamoğlu: Herkes kendi kaldırımını temizlemeli belediye her kaldırıma adam koyamaz
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yağışı sonrası kapanan yollar ve kaldırımlarla ilgili ilginç bir çağrıda bulundu: Pek çok ülkede apartmanlar kendi kaldırımını kendi temizler. Dükkanının önünü dükkan sahibi temizler. Belediye her kaldırıma adam koyamaz.

İBB Başkanı İmamoğlu: Karın güzel taraflarını da görelim
OYNAT 00:59
İBB Başkanı İmamoğlu: Karın güzel taraflarını da görelim
İstanbul'da iki gündür etkili olan kar yağışı hayatı felç etti. İBB'nin yeterli önlem almaması nedeniyle megakentlilerin hayatı kâbusa dönüştü, vatandaşlar saatlerce yollarda mahsur kaldı, bazıları evlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı basın toplantısında tüm önlemlerin aldığını savunarak, 'İklim değişikliğiyle mücadelede kar çok önemli. Karın güzel tarafına, bereketli tarafına bakmayı vatandaşlarımıza dile getirmek isterim' ifadelerini kullandı.

Göksu: Beceriksizliğin bedelini İstanbullu ödüyor
OYNAT 04:10
Göksu: Beceriksizliğin bedelini İstanbullu ödüyor
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kar yağışının ardından felç olan İstanbul'daki son durumu TVNET'e değerlendirdi.11:50


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.