Gündem İBBnin kaynak alındı iftirası tescillendi T3 Vakfı açtığı bir davayı daha kazandı

İBB'nin 'kaynak alındı' iftirası tescillendi: T3 Vakfı açtığı bir davayı daha kazandı

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İBB'den para alındığı iddialarına ilişkin, "Bir kez daha yargı, T3 Vakfı'mızın İBB'den bir kuruş dahi nakdi veya ayni yardım almadığını tescilledi” diyerek davayı kazandıklarını duyurdu. T3 Vakfı, daha önce yaptığı gibi bu kez de davadan kazandığı 30 bin TL'yi, 'kimseye iftira atmayan gazeteciler yetişmesi amacıyla' iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vereceğini açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İBBnin kaynak alındı iftirası tescillendi: T3 Vakfı açtığı bir davayı daha kazandı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu - T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı), İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yardım aldığı ile ilgili yapılan haberlere ve açıklamalara karşı açtığı iftira davasını kazandığını açıkladı.

'BİR İFTİRA DAHA HUKUKTAN DÖNDÜ'

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Vakfımıza yönelik İBB’den yardım aldığımıza dair iftiralar hakkında açtığımız tazminat davalarından biri daha sonuçlandı.

'ÖĞRENCİLERE BURS VERECEĞİZ'

Bölge Adliye Mahkemesinin kesinleşmiş mahkeme kararına göre vakfımıza ödenecek 30 bin TL tazminatı -daha önce açıkladığımız gibi- mesleğini ahlakla icra eden, kimseye iftira atmayan gazeteciler yetişmesi ümidiyle iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vereceğiz” ifadeleri yer aldı.

'İBB'den kaynak alındı' iftirasına bir tazminat daha: T3 Vakfı açtığı davaları bir bir kazanıyor
GÜNDEM
'İBB'den kaynak alındı' iftirasına bir tazminat daha: T3 Vakfı açtığı davaları bir bir kazanıyor

"İFTİRA 41 MİLYON CEZASI 30 BİN LİRA"

Dava sonucunu sosyal medya hesabından paylaşan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, T3 Vakfının paylaşımına şu notu düştü:

"Bir kez daha yargı, T3Vakfi'mızın İBB'den 𝐛𝐢𝐫 𝐤𝐮𝐫𝐮𝐬̧ 𝐝𝐚𝐡𝐢 nakdi veya ayni yardım almadığını tescilledi! Yalan büyük ama cezası küçük olunca yalanın da iftiranın da önünü almak mümkün olmuyor...

➤Atılan iftira: ❝41 milyon lira aldılar❞
➤Cezası 30 bin lira..."

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar

"FAALİYETLER KENDİ BÜTÇEMİZDEN KARŞILANMAKTADIR"

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, kurucu ve yöneticileri dışında kimseden bağış, yardım, ayni yardım, nakdi destek vb. kabul etmemektedir. Yürütmekte olduğu faaliyetlerin tamamı kendi bütçesinden karşılanmaktadır."

İnsansız model uçak yapan Vanlı kızların 'Selçuk Bayraktar' heyecanı: Sabaha kadar uyumadık
FOTOĞRAF 8
Title
Erciş'te yaşayan Özel Erciş Final Okulları Koleji'nde 11'inci sınıf öğrencisi Elif Ayan (16) televizyondan izlediği TEKNOFEST yarışmalarından etkilenince model uçak yapmaya karar verdi. Bu fikrini de okulun Kimya Öğretmeni Kadir Karakaş'la paylaşınca, ikili birlikte harekete geçti.
Title
Kimya öğretmeni Karakaş, aynı şekilde uçaklara merakı olan 10'uncu sınıf öğrencisi Rüken Ölmez'i (15) de projeye dahil edip, 'Türk Nano Tim' adını verdiği ekibini oluşturdu. Öğrenciler Ayan ve Ölmez, 1 yıl gibi kısa bir sürede kumanda ile kontrol edilen ve havada 20 dakika kalabilen 6 model uçak yapmayı başardı.
Title
Öğrencilerin bu başarısı, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın da dikkatini çekti. Bayraktar, DHA'nın gündeme getirdiği haberi, sosyal medya hesabı olan Telegram'da paylaştı. Bu paylaşım öğrenciler Elif Ayan ile Rüken Ölmez'e büyük mutluluk yaşattı.
Title
İnsansız hava aracı yaparak dikkatleri üzerine çeken Elif Ayan, Geçtiğimiz hafta yaptığımız model uçak haber olunca yakın akrabalarım, tanıdıklarım beni arayıp kutladılar. En önemlisi de Selçuk Bayraktar kendi sosyal medya hesabından paylaşınca inanılmaz mutlu oldum. Heyecandan sabaha kadar uyuyamadım. Bu bağlamda bana maddi, manevi destek olan ailem, hocam Kadir Karakaş ve okul kurucu müdürümüz Abidin Çalışkan'a sonsuz teşekkür ediyorum. Okula ilk kaydımı yaptırdığımda doktor olmaya karar vermiştim, yalnız bu haber sonrası yaşadığım olumlu tepkiler nedeniyle uçak mühendisi olmak istiyorum dedi. Okul kurucu müdürü Abidin Çalışkan da Geçtiğimiz hafta Elif Ayan ve Rüken Ölmez kızımız kimya hocası Kadir Karakaş'ın yol göstermesi ve destek olmasıyla model uçak yaptılar. Önce simülasyon eğitimi aldıktan sonra yaptıkları insansız hava aracını okul bahçesinde uçurdular. Tabi, bu çalışmaları haber olduktan sonra baya güzel tepkiler aldık. Bizim dahi olarak gördüğümüz TEKNOFEST'in başındaki Selçuk Bayraktar bu haberi sosyal medya hesaplarından paylaşınca çok gururlandık, çok mutlu olduk diye konuştu.
Title
Kimya öğretmeni Kadir Karakaş ise, Haberden sonra bize mesajlar geldi çok güzel tepkiler aldık. Selçuk Bayraktar'ın yaptığımız bu çalışmayı sosyal medya hesaplarından paylaşmış. Bu bizi son derece mutlu etti ve çok gururlandık. Bu güzel olay karşısında okulda bulunan öğrencilerimiz bana gelip, hocam bizde uçak mühendisi olmak istiyoruz deyince çok şaşırdım ve çok mutlu oldum dedi.
Title
Title
Title
İnsansız model uçak yapan Vanlı kızların 'Selçuk Bayraktar' heyecanı: Sabaha kadar uyumadık
Van'ın Erciş ilçesindeki kolejde 10'uncu ve 11'inci sınıfta eğitim gören 2 kız öğrenci, insansız model uçaklar yaptı. Kumanda ile kontrol edilen model uçaklar, havada 20 dakika kalabiliyor. Ercişli kızlar, model uçaklarının TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük heyecan yaşadı. Öğrencilerden Elif Ayan, heyecandan sabaha kadar uyuyamadığını söyledi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.