Gündem İnceden CHP fotoğrafından kesilmesi yorumu Bölücü kimmiş görsünler

İnce'den CHP fotoğrafından kesilmesi yorumu: Bölücü kimmiş görsünler

Eski CHP vekili Muharrem İnce, Bekir Coşkun'un cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana çekilen fotoğraftan kendisinin kesilip çıkarılmasına tepki gösterdi. İnce, "Fotoğrafın CHP'nin resmi sitesinde yayınlanmasına izin verenlere teşekkür ediyorum. Partide bölücü kimmiş, herkes görmüş oldu" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
İnceden CHP fotoğrafından kesilmesi yorumu: Bölücü kimmiş görsünler
Muharrem İnce

Gazeteci Bekir Coşkun’nun cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu ve eski CHP milletvekili Muharrem İnce yan yana saf tutmuştu. Cumhuriyet Halk Partisi, o ana dair görüntüyü, Muharrem İnce’yi fotoğraf karesinden keserek servis etmişti.

CHP'den yapılan paylaşımda Muharrem İnce'nin sadece elleri yer almıştı.
CHP'den yapılan paylaşımda Muharrem İnce'nin sadece elleri yer almıştı.

CHP Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını Muharrem İnce'yi kırparak paylaştı
GÜNDEM
CHP Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını Muharrem İnce'yi kırparak paylaştı

"Bölücü kimmiş herkes gördü"

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, fotoğraftan kendisinin kesilip çıkarılmasına tepki gösterdi. Fotoğraf karesini kesenleri bölücülükle suçlayan İnce, "O fotoğrafı çeken, fotoğrafın CHP'nin resmi sitesinde yayınlanmasına izin verenlere teşekkür ediyorum. Partide bölücü kimmiş herkes görmüş oldu. Evet, partide bölücüler var. Onların da kim olduğunu, oto fotoğrafı yayan kişi, çeken kişi, ona onay veren kişiye bölücülerin kim olduğunu gösterdiği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce'den CHP yönetimine: 'Güvenmiyorum bize zarar verebilirler'
GÜNDEM
Muharrem İnce'den CHP yönetimine: 'Güvenmiyorum bize zarar verebilirler'

"Bizi karıştırıyorlar demekten vazgeçsinler"

Muhalefetin 'Dış güçler bizi karıştırmak istiyorlar' gibi söylemlerden vazgeçmesi gerektiğini söyleyen İnce, şöyle devam etti: "Muhalefetin yalanı 'Bizi saray karıştırıyor. Bize müdahale ediyorlar' şeklinde bir tavır koyması. Baktığımızda CHP'nin bir yetkilisi 'Ben Atatürk demem' diyorsa bunu kim söyletiyor. Peki kurultayın yetki vermediği kişileri, seçmediği kişileri aynı göreve iki satır yazıyla atıyorsan, bunu kim yapıyor. Azerbaycan konusunda, partiden farklı açıklamalar yapıyorsan bunun sarayla ne alakası var.

"Muhalefet kendine baksın"

İskambil kağıdıyla ekonomiyi düzeltmeye çalışıyorsan kendine bakacaksın. Partinin genel başkanı ile cumhurbaşkanı adayı bir cenazede yan yana gelmiş. Değerli bir ağabeyimizi son yolculuğuna uğurlarken çekilen fotoğrafı sen kesiyorsan, kendini tartışmaya açıyorsan kendine bakacaksın. Hem hata yapacaksın hem de suçlu arayacaksın. Bölücünün de kim olduğu, yanlışı da kimin yaptığı, kimin karıştırdığı ortadadır. İktidarın karıştıracak takati yok. Biraz akıllı bir muhalefet olsa bunları göndereceğiz ama önce muhalefet kendine baksın. 'Dış güçler bizi karıştırmak istiyorlar' gibi söylemlerden bir an önce vazgeçmeleri lazım."

Muharrem İnce'den Kaftancıoğlu'na 'Atatürk' tepkisi: Bu lafları etmek kimin haddine
GÜNDEM
Muharrem İnce'den Kaftancıoğlu'na 'Atatürk' tepkisi: Bu lafları etmek kimin haddine

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.