Gündem İletişim Başkanı Altundan İsrail-BAE anlaşmasına tepki Türkiye için yok hükmünde

İsrail ile BAE anlaşması: İletişim Başkanı Altun'dan tepki

İletişim Başkanı Altun'dan İsrail-BAE anlaşmasına tepki: Türkiye için yok hükmünde

İletişim Başkanı Altun BAE ile İsrail'in normalleşme adına yaptığı anlaşmaya tepki göstererek Türkiye için yok hükmünde olduğunu belirtti. Altun, "Birleşik Arap Emirlikleri'nin İsrail'le yaptığı sözde anlaşma, Türkiye için yok hükmündedir. Filistinlilerin haklarını yok sayan bu adım, başta Filistinliler olmak üzere bölge halklarının vicdanlarında şimdiden mahkum edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
İletişim Başkanı Fahrettin Altun
İletişim Başkanı Fahrettin Altun

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında yapılan normalleşme anlaşmasının, Türkiye için yok hükmünde olduğunu bildirdi.

Altun, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Tarih, Filistin halkına ihanet edenleri unutmayacak
GÜNDEM
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Tarih, Filistin halkına ihanet edenleri unutmayacak

"Bu adım Filistinlilerin hakkını yok sayıyor"

  • "Birleşik Arap Emirlikleri’nin İsrail’le yaptığı sözde anlaşma, Türkiye için yok hükmündedir. Filistinlilerin haklarını yok sayan bu adım, başta Filistinliler olmak üzere bölge halklarının vicdanlarında şimdiden mahkum edilmiştir." ifadesini kullanan Altun, anlaşmanın, bölgeyi uzun zamandır esir alan istikrarsızlık dalgasının arkasında yer alanları açıkça ifşa ettiğini, Filistin halkının haklı davasını kendi çıkarları için kullananların kimler olduğunu da bir kez daha gösterdiğini belirtti.

Türkiye'nin, Filistin'de adil bir çözümü desteklediğini vurgulayan Altun, şunları kaydetti:

"Her zaman karşı çıkacağız"

"Üçüncü ülkelerin bu meseleyi ipotek altına almaya çalışmasına ve Filistinlilerin varlığını tehdit etmesine, haklarını hiçe saymasına her zaman karşı çıkacağız.

BAE-İsrail anlaşmasında 'Batı Şeria'yı ilhak oyunu'
DÜNYA
BAE-İsrail anlaşmasında 'Batı Şeria'yı ilhak oyunu'

Dışişleri Bakanlığından BAE'ye sert tepki: Bölge halklarının vicdanı asla affetmeyecek
GÜNDEM
Dışişleri Bakanlığından BAE'ye sert tepki: Bölge halklarının vicdanı asla affetmeyecek
  • BAE'nin bu küstah girişimi, uluslararası kamuoyunun bölgede istediği barış ve uzlaşma fikrine aykırıdır. Adaletsiz ve tarafların rızası alınmadan atılan adımlar bölgemize huzur getirmez. Bölgenin huzur ve refahı için herkes bu tehlikeli iş birliğine gerekli tepkiyi göstermelidir.

Türkiye hiçbir zaman ve hiçbir platformda Filistin'i yalnız bırakmayacaktır. Türkiye, Filistin sorununda adil ve kalıcı bir çözümün hayata geçirilmesi için geçmişte olduğu gibi bugün de samimiyetle çalışacak ve Filistin halkının arkasında durmaya devam edecektir."

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.