Gündem İstanbul 2 Nolu Baro İnisiyatif grubunun başkan adayı Cavit Tatlı

İstanbul 2 Nolu Baro 'İnisiyatif' grubunun başkan adayı Cavit Tatlı

"Avukatlık Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un 5 binden fazla avukatın bulunduğu illerde 2 bin avukatla yeni baro kurulmasını düzenleyen hükmü kapsamında kurulan İstanbul 2 No'lu Baro, avukat Cavit Tatlı'yı başkan adayı ilan etti. Tatlı'nın adaylığını açıkladığı programda, akşam ezanı okunması üzerine toplantıya ara verilmesi ve ezanın ardından devam edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Haber Merkezi AA
Cavit Tatlı
Cavit Tatlı

İstanbul'da ikinci baronun kurulması için yeterli imzayı toplayarak ve Türkiye Barolar Birliği'ne bildirimde bulunarak tüzel kişilik kazanan İstanbul 2 No'lu Baro'da, başkan adayı tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

EMEK VERENLERE TEŞEKKÜRLE BAŞLADI

Haliç Kongre Merkezi'nin açık hava alanında koronavirüs tedbirleri alınarak yapılan ve çok sayıda hukukçunun katıldığı toplantıda, Tatlı, 2 No'lu Baro'nun kurulması için emek veren meslektaşlarına teşekkür etti.

İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu terör örgütü DHKP-C  üyesi Ünsal ve Timtik için çağrı yaptı
GÜNDEM
İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu terör örgütü DHKP-C üyesi Ünsal ve Timtik için çağrı yaptı

  • Pek çok kez terör örgütü propagandasına sahne olan başta İstanbul ve Ankara olmak üzere barolar, kamuoyunun tepkisini toplamıştı. İstanbul'un yeni barosunun başkanlığına adaylığını koyan Tatlı için düzenlenen programda, akşam ezanı okunması üzerine toplantıya ara verilmesi ve ezanın ardından devam edilmesi dikkatlerden kaçmadı.


STATÜKOCU YÖNETİMİ REDDEDİYORUZ

İstanbul 2 Nolu Baro içindeki 'İnisiyatif' adlı grup tarafından aday gösterilen Tatlı, "Yasanın çıkması üzerine, İstanbul 1. No'lu Baro'nun uzun yıllardır uyguladığı antidemokratik ve statükocu yönetim anlayışı nedeniyle yeni baroyu kurmak için Hukukun Üstünlüğü Platformu ve Türk Hukuk Enstitüsü olarak sorumluluk aldık. Yeni baromuzu meslektaşlarımızın katılımı ve desteğiyle tüm engellemelere rağmen çok kısa sürede kurduk" ifadelerini kullandı.

Baro parayı gece kulübünde yedi
GÜNDEM
Baro parayı gece kulübünde yedi

HUDER'DEKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Başkan adaylığının açıklanmasıyla Hukukçular Derneği Genel Başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyuran Tatlı, yeni baronun kuruluşu ve çalışmalarına odaklanacağını, gurur duyulacak çalışmaların temellerini atacaklarını anlattı.

TTB’ye çoklu baro modeli: AK Parti hukukçuları çalışıyor
GÜNDEM
TTB’ye çoklu baro modeli: AK Parti hukukçuları çalışıyor

Tatlı'dan ilk açıklama

Tatlı, yeni baroda öncelikli hedeflerinin hem meslektaşlarına hem topluma hizmet olduğunu, 2 bin 62 avukatı aynı çatı altında topladıklarını belirterek, müracaatta bulunan 250 civarında daha avukat olduğunu, bu avukatların da 2 No'lu baroya kaydını hemen yapacaklarını, bunun yanında staj için müracaat eden meslektaşlarının da olduğunu belirtti.

İstanbul Barosu binasına DHKP-C'li Timtik'in posteri asıldı
GÜNDEM
İstanbul Barosu binasına DHKP-C'li Timtik'in posteri asıldı

Tatlı, şunları kaydetti:

  • "5-6 Aralık'ta birinci seçim yapılacak, yeterli çoğunluk sağlanırsa seçim yapılacak, bitecek. Oluşmazsa aralık ayının ikinci haftası seçim yapılacak ve bitecek. Biz baroyu kurmaya başladığımız zaman 2 bin sayısı küçümseniyordu ama şu anda Türkiye'nin nüfus olarak en büyük 10. barosuyuz. 40 meslektaşımızın daha katılması halinde 9. olacağız. Burada sayıdan ziyade işlevin önemli olduğunu düşünüyorum. Meslektaşlarımızla bu ülkenin insanlarına hizmet etmek istiyoruz. Bunu da çok kısa süre içerisinde göstereceğimizi düşünüyoruz."

Baroların eylemi DHKP-C propagandasına dönüştü, terörist Timtik lehine sloganlar atıldı
OYNAT 00:34
Baroların eylemi DHKP-C propagandasına dönüştü, terörist Timtik lehine sloganlar atıldı
Çeşitli baroların başlattığı eylemlerin, İstanbul Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Adliyesi ayağında terör örgütü DHKP-C propagandası yapıldı. Bir grup avukat, DHKP-C'nin sözde Türkiye sorumlularından Kamile Nayır'la birlikte saklandıkları bölmede yakalanan Ebru Timtik için 'Ebru Timtik onurumuzdur' sloganları attı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.