Gündem Fatihteki ibadethaneler dezenfekte edildi

Fatih’teki ibadethaneler dezenfekte edildi

Fatih Belediyesi dezenfeksiyon ekipleri ilçede bulunan 310 cami, 23 kilise ve 2 sinagogda Covid-19 önlemleri kapsamında dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​İstanbul haber: Fatih’teki ibadethaneler dezenfekte edildi
Fatih Belediyesi korona virüsle mücadelesine ara vermeden devam ediyor.

Fatih Belediyesi korona virüsle mücadelesine ara vermeden devam ediyor. İlçede farklı zamanlarda düzenli olarak vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlar dezenfekte ediliyor. 12 kişilik dezenfeksiyon ekibi bugün sabah erken saatlerde harekete geçerek ilçede bulunan 310 cami, 23 kilise ve 2 sinagogda Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen malzemelerle dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ

Fatih Belediye Başkanı M.Ergün Turan, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlçedeki tüm eğitim kurumlarının ve ibadetha-nelerin düzenli periyotlarda temiz-lendiği ve dezenfekte edildiğini belirten Başkan Turan, “Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmeleri için okullarımızı ve daha sağlıklı ortamlarda ibadetlerini yapabilmeleri için ilçemizdeki farklı inanç gruplarına ait ibadethanelerinin temizliğini ekiplerimiz büyük bir özenle gerçek-leştiriyor, dezenfekte ediyor. Bunun için belediye bünyesinde oluşturulan 12 kişilik ekip aralıksız bu çalışmaya devam etmektedir” dedi.

TEMİZLİĞİ DE YAPIYORUZ

Dezenfeksiyon çalışmasının bir buçuk hafta süreceğini belirten Fatih Belediyesi Sağlık İşleri Sorumlusu Ali Çakmak, “Fatih Belediyesi olarak ilk önce selatin camileri başta olmak üzere Fatih bölgesindeki 310 camimize dezenfekte işlemini sürekli yapmaktayız. Fatih Belediyesi olarak sinagoglar, kiliseler dahil olmak üzere dezenfekte işlemi yapıyoruz. Sağlık işleri olarak biz dezenfeksiyon işlemi yapıyoruz, temizlik birimimiz ayrıca mekanların genel temizliklerini de gerçekleştiriyor” dedi.

Fatih Belediyesi'nden sokak hayvanları için tedavi merkezi
GÜNDEM
Fatih Belediyesi'nden sokak hayvanları için tedavi merkezi

Toplanma yerlerine QR kodlu ulaşım
GÜNDEM
Toplanma yerlerine QR kodlu ulaşım

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.