Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem İstanbulda olaylı gösteri 19 gözaltı

İstanbul'da olaylı gösteri: 19 gözaltı

Halk oylamasını bahane ederek gösteri düzenledikleri, grupları provoke ettikleri iddiasıyla 19 kişi gözaltına alındı.

Haber Merkezi AA
İstanbulda olaylı gösteri: 19 gözaltı
Foto: Arşiv

İstanbul'da, halk oylaması sonuçlarını bahane ederek gösteri düzenledikleri, grupları provoke ettikleri ileri sürülen 19 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunca kabul edilen 18 maddelik anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan 2017 günü yapılan halk oylamasından çıkan "Evet" kararının meşru olmadığı iddia edilerek kent genelinde birtakım protesto eylemleri yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Protesto eylemlerinde, grupları yönlendirip provoke ederek, gerek sosyal medya üzerinden gerek izinsiz gösteri ve yürüyüşler ile halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, 2013 yılında ülkemiz genelinde yaşanan Gezi olaylarına benzer olayları başlatmaya çalışarak referandumun iptal/tekrar edilmesini sağlamaya çalıştığı tespit edilen şahıslara yönelik olarak 19 Nisan 2017 günü saat 04.30 da yapılan çalışmalar doğrultusunda 19 kişi tarafımıza gözaltına alınmıştır." denildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.