Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Kadıköydeki çöp dağları Ataşehire uzandı İşçiler grevde sokaklar pislik içinde

Kadıköy'deki çöp dağları Ataşehir'e uzandı: İşçiler grevde sokaklar pislik içinde

İstanbul Ataşehir'deki çöp dağları vatandaşı isyan ettirdi. Sosyal medyadan sokakların kirliliğinin fotoğraflarını çekip Ataşehir Belediyesi'nin hesabını etiketleyen bir vatandaşa verilen cevap ise 'pes' dedirtti: "Hava koşulları nedeniyle çöp alımında yaşanan aksaklık en kısa sürede giderilecek. Bize detaylı açık adres iletir misiniz? Ekiplerimize bilgi verelim." Öte yandan, Kadıköy ilçesinden sonra Ataşehir'de de belediye işçilerinin grev kararı aldığı öğrenildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kadıköydeki çöp dağları Ataşehire uzandı: İşçiler grevde sokaklar pislik içinde
Ataşehir sokaklarında oluşan çöp dağları vatandaşı isyan ettirdi.

CHP'li Kadıköy Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında 2 bin 300 işçi için yapılan toplu sözleşme görüşmelerinden bir sonuç çıkmamış, işçiler grev kararı almıştı. İlçede çöpler toplanmayınca sokaklar da yığınlar oluşmaya başlamıştı. Benzer bir olay CHP'li Ataşehir Belediyesi'nde yaşanıyor.

Grev kararı alındı

Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası'na (Genel-İş) üye Ataşehir Belediyesi işçileri ile belediye arasında yapılan Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) görüşmeleri karara bağlanmadı. İşçiler bunun üzerine grev kararı aldı.

İşçiler isyan etti: Kadıköy Belediyesi'nde grev kararı
GÜNDEM
İşçiler isyan etti: Kadıköy Belediyesi'nde grev kararı

Kadıköy'de fıstık çamı gerginliği: Mahalleli tepki gösterdi, ağacı kesenler kaçtı
GÜNDEM
Kadıköy'de fıstık çamı gerginliği: Mahalleli tepki gösterdi, ağacı kesenler kaçtı

Hava koşullarını bahane ettiler

Çöplerin toplanmaması nedeniyle pislik içinde kalan sokaklar vatandaşları isyan ettirdi. Kapısının önündeki manzarayı çekip Ataşehir Bewlediyesi'ni etiketleyen bir vatandaşa verilen cevap ise şaşkına çevirdi: "Merhaba, hava koşulları nedeniyle çöp alımında yaşanan aksaklık en kısa sürede giderilecek. Bize detaylı açık adres iletir misiniz? Ekiplerimize bilgi verelim."

Kadıköy Belediyesi'nde çöp dağları yükseliyor
GÜNDEM
Kadıköy Belediyesi'nde çöp dağları yükseliyor

Maltepe Belediyesi'ne grev kararı asıldı
GÜNDEM
Maltepe Belediyesi'ne grev kararı asıldı
Abone Ol Google News
Skandal transfer TFF'ye şikayet edildi
Spor

Skandal transfer TFF'ye şikayet edildi

FIFA kayıtlarına göre futbolcu olmadığı ortaya çıkan 20 yaşındaki Nijeryalı Martins Chisom Onyebueke'yi devre arasında 6 aylığına transfer edip hiç maç kadrosuna bile almayan Akhisarspor'da başkan Evren Özbey, kardeşi Serhat Özbey ve gayrı resmi ortakları olduğu iddia edilip kulüpte 9 oyuncusu bulunan futbolcu temsilcisi Abdul Samet Süner, Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayet edildi.
Ramazan’da hasta vatandaşlara moral ziyareti
Gündem

Ramazan’da hasta vatandaşlara moral ziyareti

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçedeki hasta veya tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletiyor. Kahramankazan’da büyük bir aile olduklarını ifade eden Oğuz, “Göreve başladığımız günden bu yana ailemizin hiçbir ferdini yalnız bırakmıyoruz” dedi.
Türkiye günlerce onu konuşmuştu: 'Süt banyosu' rezaletini 'şaka amaçlı' çekmişler
Gündem

Türkiye günlerce onu konuşmuştu: 'Süt banyosu' rezaletini 'şaka amaçlı' çekmişler

Konya'da süt toplama merkezinde kazanda süt banyosu yaptığı iddia edilen Emre Sayar ile o anları cep telefonuyla kaydedip görüntüleri paylaşan arkadaşı Uğur Turgut'un 'içilecek sulara veya yenilecek veya içilecek veya kullanılacak veya tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek' suçundan 2'şer yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı. Sanıklar şaka amaçlı video çektiklerini belirterek beraatlerini isterken, mahkeme başkanı, iş yerinde çalışan bir kişinin tanık olarak dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.