Gündem Kaftancıoğlu, CHPnin kendi kolluk gücünü kuracağını duyurdu

Kaftancıoğlu, CHP'nin 'kendi kolluk gücünü' kuracağını duyurdu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'ta şehit cenazesinde uğradığı saldırının ardından partinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu skandal bir açıklama yaptı. Kaftancıoğlu, CHP'nin 'İstanbul örgütü' içinden kendi kolluk gücünü kuracağını duyurdu. Kaftancıoğlu, “Genel başkanımızı devletin kurumları koruyamıyorsa, CHP örgütü onu koruyacak güçtedir. Bundan sonra İstanbul örgütümüz, halkla birlikte İstanbul’da genel başkanımızı koruyacaktır” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu, toplantılarda HDP'nin yönettiği belediyelerdeki gibi 'Eş Belediye Başkanı' tarzı oturuş düzeni sergiliyor.
Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu, toplantılarda HDP'nin yönettiği belediyelerdeki gibi 'Eş Belediye Başkanı' tarzı oturuş düzeni sergiliyor.

Ankara Çubuk'ta düzenlenen şehit cenazesi sırasında saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu, güvenlik güçlerinin yoğun çabalarının ardından bölgeden çıkarılmıştı.Olayın hemen ardından gerek siyasilerden gerek icra makamında olan isimlerden 'Bu işin sorumlularını mutlaka bulup, adalete teslim edeceğiz' açıklaması gelmiş, hemen herkes 'sağduyu ve itidal' çağrısında bulunmuştu.

'Bundan sonra İstanbul örgütümüz koruyacak'

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının ardından Şişhane'de CHP örgütü tarafından protesto eylemi düzenlendi. Burada konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP içerisinden bir kolluk kuvveti oluşturulacağını ima eden açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, "Genel başkanımızı devletin kurumları koruyamıyorsa, CHP örgütü onu koruyacak güçtedir. Bundan sonra İstanbul örgütümüz, halkla birlikte İstanbul’da genel başkanımızı koruyacaktır" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.