Gündem Ben Atatürk demem diyen Kaftancıoğlu CHPyi karıştırdı

Kaftancıoğlu'na tepkiler büyüyor: Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar

'Ben Atatürk' demem diyen Kaftancıoğlu CHP'yi karıştırdı

"Ben Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim" diyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bu sözlerinden dolayı partisinde tepki çekti. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de isim vermeden Kaftancıoğlu eleştirdi. Çelebi, "Partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Canan Kaftancıoğlu
Canan Kaftancıoğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Ben Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim" sözlerine CHP'lilerden tepki geldi.

Sözcü gazetesinden Serpil Yılmaz'a konuşan Kaftancıoğlu'nu bu açıklamalarından dolayı birçok CHP'li eleştirdi.

Savcılıkta çark etti: Canan Kaftancıoğlu geri vites yaptı
GÜNDEM
Savcılıkta çark etti: Canan Kaftancıoğlu geri vites yaptı

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sosyal medya hesabından "ATATÜRK zaferin adıdır" diyerek tepkisini şu sözlerle gösterdi:

  • "Yedi düveli geldikleri gibi gönderen O'dur. 30 Ağustos Meydan Muharebesi'nin 99. yılı kutlu olsun. Ordular yenilir millet yenilmez. Çünkü hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O Satıh bütün vatandır. ATATÜRK- Mihri Müşfik'in fırçasından."

CHP'nin eski Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ise tepkisini "M. Kemal'in Askeri olmayı reddeden, ATATÜRK soyadı ile de sorunlu bir CHP İL BAŞKANI !" dedi.

Bozkurt'un yanı sıra CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve PM Üyesi Eren Erdem tepkilerini gösteren CHP'liler oldu.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de isim vermeden Kaftancıoğlu eleştirdi.

CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu 15 Temmuz gecesi attığı "Tekbir getirerek boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir" tweet'leri silmedi
GÜNDEM
CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu 15 Temmuz gecesi attığı "Tekbir getirerek boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir" tweet'leri silmedi

Çelebi tepkisini şu sözlere dile getirdi:

  • "Partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar. Ama unutma burası CHP. Kafası karışık olanlar iyi bilsin, bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!"
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.