Gündem Kartalda çöken binanın önünde kalp krizi

Kartal'daki çöken binada yakınlarını bekleyen biri kalp krizi geçirdi - Kartal'da yakınlarını beklerken kalp krizinden öldü

Kartal'da çöken binanın önünde kalp krizi

Çöken binanın enkazında arama ve beton yığınlarını kaldırma çalışmaları devam ederken, yakınlarından haber almak için bekleyenlerden biri kalp krizi geçirdi. Hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden vatandaşın çöken binada akrabaları olduğu ve bu nedenle kriz merkezinde beklediği öğrenildi.

Haber Merkezi DHA
Kartal'daki binanın enkazında çalışmalar devam ediyor.
Kartal'daki binanın enkazında çalışmalar devam ediyor.

İstanbul'un Kartal ilçesinde 7 katlı binanın çökmesinin ardından başlatılan çalışmalar kapsamında Çakabey İmam Hatip Ortaokulu'nda oluşturulan kriz merkezinde bekleyenlerden biri kalp krizi geçirdi.

Bankalar Caddesi Sema Sokak'ta Çarşamba günü meydana gelen olayın ardından oluşturulan kriz merkezinde yakınlarından haber almak için bekleyenler arasında bulunan 51 yaşındaki Ertuğrul Kavak, fenalaşarak yere yığıldı.

Bekleme salonundaki yakınlarının bilgi vermesi üzerine Kavak'a, ilk müdahaleyi merkezde hazır bekleyen 112 Acil Servis ekipleri yaptı.

Hastanede hayatını kaybetti

  • Kavak, ambulansla Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
  • Burada yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Kavak'ın, çöken binada akrabaları olduğu ve bu nedenle kriz merkezinde beklediği öğrenildi.
  • Çöken binanın enkazında arama ve beton yığınlarını kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Kartal'da çöken binada 21 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
GÜNDEM
Kartal'da çöken binada 21 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Kartal'da çöken binada aynı aileden ölen 9 kişi son yolculuğuna uğurlandı
GÜNDEM
Kartal'da çöken binada aynı aileden ölen 9 kişi son yolculuğuna uğurlandı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.