Gündem Kemal Kılıçdaroğlu Sorunları HDPyle çözebiliriz

Kemal Kılıçdaroğlu: Sorunları HDP'yle çözebiliriz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, peş peşe gelen restler sonrası HDP'yi ittifak içinde tutmak için çabalıyor. Türkiye'de bir 'Kürt sorunu' olduğunu savunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz" diyerek sorunları HDP ile birlikte çözebileceklerini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kemal Kılıçdaroğlu: Sorunları HDPyle çözebiliriz
​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP'li heyetin görüşmesi.

Millet İttifakı'nda 2023 seçimleri için yoğun bir strateji çalışması yürütülürken, HDP'nin ittifaka dahil olup olmayacağı konusu netlik kazanmadı. Art arda açıklamalar yapan HDP'liler ise Millet İttifakı'na rest çekmeye devam ediyor.

HDP'DEN ARD ARDA RESTLER

Terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Millet İttifakı'na "Bizi sadece seçimlerde hatırlamayın. Peşinen söyleyelim, HDP’yi ciddiye almayanlar kaybeder" demişti.

31 MART'TAKİ DESTEĞİ BEKLEMEYİN

HDP'li Ferhat Encü, "HDP’nin istemediği kişi cumhurbaşkanı olamaz" ifadesini kullanmıştı. HDP’li Pervin Buldan ise "Kimse bizden 31 Mart’taki desteği beklemesin" şeklinde konuşmuştu.

CHP'DEN 'İTTİFAKTA KALIN' ÇABASI

Bu ve benzeri HDP'den gelen çok sayıda açıklama sonrası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'yi ittifak içinde tutmak için çabalarını sürdürüyor. Son olarak Günel Cantak’ın "Bay Kemal ve İttifakları" belgeseline konuşan Kılıçdaroğlu, sorunları HDP ile çözebileceklerini söyledi.

"HDP'YLE ÇÖZECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM"

Türkiye'de 'Kürt sorunu' olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Meşru organ kimdir? HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. Dolayısıyla eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla da biz bu sorunu çözebiliriz; bu düşüncedeydim" dedi.

HDP'li isimden Millet İttifakı'na rest: İstemediğimiz kişi cumhurbaşkanı olamaz
GÜNDEM
HDP'li isimden Millet İttifakı'na rest: İstemediğimiz kişi cumhurbaşkanı olamaz

HDP'li Demirtaş'tan Millet İttifakı'na: HDP’yi ciddiye almayan kaybeder
GÜNDEM
HDP'li Demirtaş'tan Millet İttifakı'na: HDP’yi ciddiye almayan kaybeder

HDP’li Pervin Buldan’dan Millet İttifakı’na rest: Kimse bizden 31 Mart’taki desteği beklemesin
GÜNDEM
HDP’li Pervin Buldan’dan Millet İttifakı’na rest: Kimse bizden 31 Mart’taki desteği beklemesin

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.