Gündem Kılıçdaroğlu 15 Temmuzdan önce de siyasi cinayetler diyordu

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'dan önce de 'siyasi cinayetler' diyordu

Son günlerde muhalefetin sıkça dillendirdiği “siyasilere saldırı/suikast” söylemi, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi öncesi de kullanılıyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o dönemde yaptığı açıklamalarda "AK Parti iktidardan gitmemek için siyasi cinayetler yapabilecek pozisyonda" diyordu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kılıçdaroğlu 15 Temmuzdan önce de siyasi cinayetler diyordu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Çete lideri Sedat Peker’in başlattığı “Siyasi cinayetler olabilir” söylemini, önce FETÖ, ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın devam ettirmişti.

KİM BU KİŞİLER?

Kılıçdaroğlu gazetecilere verdiği röportajda “Eğer iş belli grupların ellerine silah alıp, belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Siyasi cinayetler... Böyle kaygılarım var” ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu “belli grup” ve “belli kişilerin” kim olduğu konusunda detay vermedi.

2016'DA DA SÖYLEDİ

CHP lideri, 2016 Mart'ında İzmir'e gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada "AK Parti iktidardan gitmemek için siyasi cinayetler dahil, her şeyi yapabilecek pozisyonda şu anda" demişti.

Millet İttifakı'nın gerilim hayali
GÜNDEM
Millet İttifakı'nın gerilim hayali

Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar: Savcılar el koysun
GÜNDEM
Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar: Savcılar el koysun

CHP’nin gerilim
hayali
GÜNDEM
CHP’nin gerilim hayali

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.