|

Kılıçdaroğlu Kandil'i hayal kırıklığına uğrattı: PKK elebaşı Duran Kalkan'dan muhalefete 'yeteri kadar örgütlenemediniz' tepkisi

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan, sığındığı mağaradan yayınladığı videoda, 14 Mayıs seçimleri üzerinden ittifak kurdukları Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. "Muhalefet çok fazla sonuç alır gibi gözüküyordu ama tam tersine hayal kırıklığı ortaya çıktı" diyen terörist başı, "Muhalefet sağlam duramadı. Millet İttifakı'nda bir hayal kırıklığı biraz ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. İkinci turda da iş birliğinin süreceğini vurgulayan Kalkan, "Kürtler özgürlük için bedeli vermeyi ve mücadeleyi sürdürecek" dedi.

00:58 - 17/05/2023 Çarşamba
Güncelleme: 02:28 - 17/05/2023 Çarşamba
Yeni Şafak
PKK elebaşı Duran Kalkan, Kılıçdaroğlu ve Yedili Masa'nın seçimlerde bozguna uğraması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.
PKK elebaşı Duran Kalkan, Kılıçdaroğlu ve Yedili Masa'nın seçimlerde bozguna uğraması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.
Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına giderek cumhurbaşkanı ve milletvekili
için oy kullandı. İlk andan itibaren rakiplerine büyük fark atan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı, seçimlerden zaferle çıkmayı garantiledi.

Erdoğan, terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin ortağı olduğu Yedili Masa'nın adayı Kılıçdaroğlu'na 2 milyon 600 bin oy fark attı. Söz konusu gelişmeler, seçim öncesinde Kılıçdaroğlu'na destek açıklayan Kandil'i rahatsız etti. Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan, sığındığı mağaradan yayınladığı videoda, 14 Mayıs seçimleri üzerinden ittifak kurdukları Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi."Muhalefet sağlam duramadı, hayal kırıklığı çıktı"

Örgütün kanalına konuşan Kalkan,
"Muhalefet çok fazla sonuç alır gibi gözüküyordu ama tam tersine hayal kırıklığı ortaya çıktı"
diyerek seçim sonuçlarının kendilerini üzdüğünü itiraf etti.

"İttifakta hata yaptılar, CHP diğer partilere de kaybettirdi"

"Muhalefet sağlam duramadı"
diyerek ortaklarını azarlayan terörist başı,
"Birçok parti birbirleriyle anlaşacaklarını söylüyorlardı. Bunu iyi anlatamadılar. Çünkü sağlam duramadılar. İttifakta hata yaptılar. Ortak seçime girme fazla kazandırmadı. Onu anlayacak siyasi olgunluğa sahip olmalıydılar. CHP temelindeki seçime giriş hem diğer partilerde de kayba yol açtı."
ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı'na fırça

"Aslında AK Parti - MHP çok tehlikeli ve ciddi bir çalışma yürüttü"
diyen Kalkan,
"Millet İttifakı'nda bir hayal kırıklığı biraz ortaya çıktı."
diye konuştu.
"Bu seçimi, sadece seçim olarak görmemek lazım."
diyen terörist başı,
"AK Parti-MHP faşizmi ırkçı, milliyetçi, şöven, turancı, kızılelmacı zihniyetle siyaseti her bakımdan topluma hakim kılmaya çalışıyor. Eğitimi, sanatı, edebiyatı bu temelde geliştiriyor, ekonomiyi maliyeyi buraya harcıyor. Faşist saldırı çok yönlüdür. Millet İttifakı'nın öngördüğü gibi sadece 'başkanlık sistemiyle getirilmiş, o sistemi parlamenter sisteme değiştireceğiz' değildir. Bu kadar değildir. Bu çok şematik bir şeydir. İlk 50 yıldaki kazanımlarımızın hepsini yok ettiler."
dedi.

"İkinci turda ittifak sürecek" itirafı

İkinci turda da iş birliğinin süreceğini vurgulayan Kalkan,
"Kürt halkı en küçük bir gerileme yoktur. Faşizme, sömürgeciliğe, soykırıma karşıdır. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik için her türlü bedeli ödeyerek mücadeleci duruşunu sürdürüyor."
dedi.
#Duran Kalkan
#PKK
#CHP
#Kemal Kılıçdaroğlu
#Terörist
#Millet İttifakı
9 ay önce
default-profile-img