Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Kılıçdaroğlundan skandal gerekçe Reklam olsun istememiş

Kılıçdaroğlu'ndan skandal gerekçe: Reklam olsun istememiş!

Terör örgütü PKK’nın Gara katliamı için yayınladığı taziye mesajında örgütün adını anmaması tepki toplayan Kılıçdaroğlu, bu davranışını akla ziyan bir gerekçe ile savundu. Kılıçdaroğlu, “Bir terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Kılıçdaroğlundan skandal gerekçe: Reklam olsun istememiş!
Kemal Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi CHP Genel Merkezi’nde ağırladı. Görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, başsağlığı mesajında PKK’nın adını anmamasına ilişkin, “Biz, bir terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz” diyerek şöyle konuştu:

“Bölücü terör örgütüne söylenmesi gereken her şey söylenmiştir. Devletin diline uygun. Milli Savunma Bakanı bölücü terör örgütü der, biz de kullanıyoruz. Bölücü terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde hesapları olan bütün terör örgütlerine karşıyız. Türkiye’nin birliğinden ve bütünlüğünden yanayız” şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu, PKK’nın Gara’daki mağara vahşeti sonrasında taziye mesajı yayınlamış ancak CHP’nin HDP ile var olan ilişkilerin bozulmaması için “Terör örgütü PKK” ifadelerini kullanmaması tepkilere neden olmuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Mustafa Destici
Kemal Kılıçdaroğlu ve Mustafa Destici

OY DEĞİL DEVLET MESELESİ

BBP’nin yaşanan tartışmalara bakışı sorulan Destici ise asıl hedef alınması gerekenin bölücü terör örgütü PKK olduğunun altını çizdi. Destici, “Teröre karşı hepimizin ortak duruş sergilenmesi lazım. Mesele terörse, şehitlerimiz ise daha hassas olmamız gerektiğini düşünüyorum. Birbirimizi suçlamak yerine, biz burada teröre karşı ortak bir mücadeleyi yürütmeliyiz. Hiç kimsenin burada oy hesabına girmemesi gerekiyor, çünkü bu devlet meselesidir. Bize göre iç siyaset malzemesi yapılmaması lazım” dedi.

Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu'nun yaptığı PKK'yı aklamaktır
GÜNDEM
Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu'nun yaptığı PKK'yı aklamaktır

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'ndan PKK propagandasından hüküm giyen Eren Keskin'e destek
GÜNDEM
CHP'li Sezgin Tanrıkulu'ndan PKK propagandasından hüküm giyen Eren Keskin'e destek
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.