Gündem Kılık değiştiren polis şüpheli kadını kıskıvrak yakaladı

Kılık değiştiren polis şüpheli kadını kıskıvrak yakaladı

Kayseri’de Güven Timleri tarafından yürütülen çalışmada, simitçi kılığına giren bir polis hakkında hırsızlık ihbarı yapılan şüpheli kadını yakaladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Kılık değiştiren polis şüpheli kadını kıskıvrak yakaladı
Kayseri

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Güven Timleri Büro Amirliği ekipleri, merkez Melikgazi ilçesinde bulunan bir mağazada hırsızlık şüphelisi bir kadın olduğu ihbarını aldı. Harekete geçen ekipler, mağazanın önünde simitçi kılığına girerek kadını takip etti. Yapılan takip sonucu ekipler tarafından hırsızlık şüphelisi M.I. yakalandı.

Yakalanan kadın, gerekli işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.

Kayseri'de trafiği rahatlatacak proje ilerliyor
GÜNDEM
Kayseri'de trafiği rahatlatacak proje ilerliyor

Kayseri'de
FOTOĞRAF 10
Title
Kayseride Osmanlı padişahlarının savaşta galip gelmek ve kötülüklerden korunmak için giydiği, üzerinde ayet, hadis ve sembollerin yer aldığı gömleklerden esinlenerek hazırlanan Kuvve-i İhlas Dualı Gömlekler sergisi açıldı.
Title
Hunat Hatun Medresesindeki sergi öncesi Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü ve Sema Derneğince sema gösterisi yapıldı.
Title
Sergide, tezhip sanatçısı Ayşe Vanlıoğlu, hattat Mehmet Vanlıoğlu ve ekiplerinin 8 yıllık çalışmasının sonucu ortaya çıkardıkları çeşitli dua ve surelerin yazıldığı gömlekler yer aldı.
Title
Serginin açılışında konuşan Mehmet Vanlıoğlu, gömleklerin padişah ve tasarım gömlekleri olmak üzere iki kategoriye ayrıldığını söyledi.
Title
Padişah gömleklerinin orijinallerinin İstanbul Topkapı Sarayında sergilendiğini aktaran Vanlıoğlu, Padişah gömleklerinde genelde koruma amaçlı Ayet-el Kürsi ve Fetih Suresi yazılıyor. Biz biraz daha serbest hareket ederek Allahın azametini ve gücünü belirten ayet ve duaları yazdık. dedi.
Title
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise ecdadın yaptırdığı tüm eserlerde dualara yer verildiğini, duanın gücüne inanıldığını belirtti.
Title
Sergiye emek verenlere teşekkür eden Çiçek, Padişahların savaşa giderken dua ettiği gibi bir de gömleğinin üstüne işlenmesi imanının ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Hala da öyledir, birçoğumuzun boynunda dua asılıdır, bazıları muska sanır ama bu Fetih Suresidir. Dua bizim her şeyimizdir. diye konuştu.
Title
Vali Gökmen Çiçek “Dualı gömlekler sergisi. Ne kadar güzel bir isim, duyar duymaz, buraya doğru çekiyor dedi.
Title
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.
Title
Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi.Sergi, bir hafta boyunca ziyarete açık kalacak.
Kayseri'de "Kuvve-i İhlas Dualı Gömlekler" sergisi açıldı
Kayseri'de Osmanlı padişahlarının savaşta galip gelmek ve kötülüklerden korunmak için giydiği, üzerinde ayet, hadis ve sembollerin yer aldığı gömleklerden esinlenerek hazırlanan "Kuvve-i İhlas Dualı Gömlekler" sergisi açıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.