Gündem Mersinde eczacılara saldıranların Suriyeli olduğu iddiası yalan çıktı

​Mersin'de eczacılara saldıranların Suriyeli olduğu iddiası yalan çıktı

Mersin'de eczacılara saldıranların Suriyeli olduğu iddiası yalan çıktı

Mersin'in Tarsus ilçesinde istediği ilacın eşdeğerini veren eczacıya saldıran grubun Suriyeli olmadığı ortaya çıktı. FOX TV başta olmak üzere, birçok medya kuruluşu Suriyelilere yönelik linç kampanyasına destek vermişti. Eczane sahibi Ali Kemaloğlu'nun gelini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Eczaneye saldıran grup Suriyeli değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Asıl vurgulanması gereken nokta hepsi serbest kaldılar. Yaptıkları yanlarına kaldı, yarın başka bir esnafa saldıracaklar" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak
Kemaloğlu Eczanesi'ne dün bir grup tarafından saldırı düzenlenmişti
Kemaloğlu Eczanesi'ne dün bir grup tarafından saldırı düzenlenmişti

Mersin'de dün eczaneye yönelik saldıran grubun Suriyeli olduğu öne sürülmüş ve sosyal medyadan Suriyelilere yönelik linç kampanyası başlatılmıştı. Parke taşları ile eczaneye saldıran grubun Suriyeli olduğu iddiası ise yalan çıktı.

Eczane sahibi Ali Kemaloğlu'nun gelini Müzeyyen Çiftçi Kemaloğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada, saldırganların Suriyeli olmadığını belirtti. Yalan haberlere tepki gösteren Kemaloğlu, "Gözaltına alınanlar Suriyeli değil, Süleyman Kaya da ağır yaralı değil dikiş atıldı sadece haberler komple yanlış. Başka bir sayfa da çalışanın kulağı koptu yazmış, beyefendi yok öyle bir şey. Suriyeli olsa Suriyeli derim serbest kaldılar diyorum hala nereli derdinde insanlar." ifadelerini kullandı.

Tarsus Devlet Hastanesi'nin karşısında yer alan eczaneye parke taşları ile saldırıda bulunulmuştu.

Saldırganların serbest bırakılması ise tepki çekti.

Linç kampanyası başlatılmıştı

Birçok medya kuruluşu "Suriyeliler eczane bastı" başlıklarıyla linç kampanyasına destek vermişti. FOX TV'nin "Muadil ilaç kabul etmeyen Suriyeliler eczane bastı" ifadeleri büyük tepki çekmişti.

Eczanede dehşete düşüren muadil ilaç kavgası!
OYNAT 02:10
Eczanede dehşete düşüren muadil ilaç kavgası!
Mersin'in Tarsus ilçesinde muadil ilaç yüzünden çıkan tartışma sonrası bir grubun sopa ve parke taşlarıyla eczaneye saldırması sonucu 1'i ağır 4 kişi yaralandı. Olay, Tarsus Devlet Hastanesi karşısında bulunan bir eczanede meydana geldi. Alınan bilgiye göre, eczaneye ilaç almaya gelen bir kişi ile eczane çalışanları arasında muadil ilaç tartışması çıktı. Diğer vatandaşların araya girmesiyle eczaneden ayrılan kişi daha sonra kalabalık bir grupla tekrar eczaneye geldi. Parke taşları ile eczaneye saldıran şahıslar, eczane çalışanlarından Süleyman Kaya'yı ağır yaralarken, eczanede çalışan diğer 3 kişiyi de çeşitli yerlerinden yaraladı. Saldırıyı gerçekleştirdikleri iddia edilen 3 zanlı gözaltına alınırken, yaralanan eczane çalışanları hastaneye sevk edildi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.