Gündem Milli Eğitim Bakanı Özer İlk defa değerlendirme uygulaması başlatıyoruz 4 buçuk milyon öğrenci katılacak

Milli Eğitim Bakanı Özer: İlk defa değerlendirme uygulaması başlatıyoruz 4 buçuk milyon öğrenci katılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Yarın ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA İHA
Milli Eğitim Bakanı Özer: İlk defa değerlendirme uygulaması başlatıyoruz 4 buçuk milyon öğrenci katılacak
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer

Milli Eğitim Bakanı Özer, "Sistemimizde kayıtlı 850 bin sınıf var ve bugün itibariyle sadece bin 817 sınıfta yüz yüze eğitime ara verilmiş" ifadelerini kullandı.

Kovid aşısı olan öğretmen oranı

Özer, "(Kovid-19 aşısı) Birinci doz aşısını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 93, ikinci doz aşılarını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 87" şeklinde konuştu.

"Yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak"


Özer, "Yarın ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak" diye konuştu.

Yardımcı kitaplar da ücretsiz olacak
GÜNDEM
Yardımcı kitaplar da ücretsiz olacak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.