Gündem Muharrem İncenin Memleket Partisi gün sayıyor

Muharrem İnce'nin 'Memleket Partisi' gün sayıyor

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin başlattığı 'Bin Günde Memleket Hareketi' önümüzdeki aylarda 'Memleket Partisi' adı altında siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürecek. 70'e yakın kurucu üyeyle yoluna devam eden İnce'nin, ilkbahar aylarında partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına sunması bekleniyor. İnce'ye, ilk etapta mevcut CHP'li vekillerden 3 ismin katılacağı ifade ediliyor.

İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan ancak daha sonra istifa eden Ali Türkşen de İnce ile beraber hareket edecek.

Haber Merkezi AA
Muharrem İnce
Muharrem İnce

CHP'nin eski Cumhurbaşkanı adayı, eski Yalova Milletvekili İnce'nin geçen yıl eylül ayında Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde bu kentten başlattığı Memleket Hareketi'nin partileşme çalışmaları sürüyor.

70'e yakın kurucu üye

Memleket Hareketi olarak 70'e yakın kurucu üyeyle yoluna devam eden İnce'nin partileşmeye ilişkin kararını 5-10 gün içinde netleştirmesi, ilkbahar aylarında ise partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına sunması bekleniyor. Partinin adının "Memleket Partisi" olacağı belirtiliyor.

Mart'ta CHP'den istifa edecek

Önümüzdeki günlerde tüzük ve parti programı için kurucular kurulu üyeleriyle bir araya gelmesi beklenen İnce'nin, şubat ayı sonunda veya mart ayı başında ise CHP'den istifa edeceği belirtiliyor. İnce ile ilgili CHP'den bir ihraç kararının ise çıkması beklenmiyor. CHP'deki ortak düşünce İnce'nin istifasını beklemek yönünde.

Muharrem İnce'nin istifa tarihi belli oldu
GÜNDEM
Muharrem İnce'nin istifa tarihi belli oldu

CHP'li 3 isim dahil olacak

Eski CHP milletvekillerinin yanında yer aldığı İnce'ye, mevcut CHP'li vekillerden de destek gelebileceği ifade ediliyor. İlk etapta CHP'li 3 ismin Memleket Partisine katılacağı, bu sayısının daha sonra artabileceği kulislerde konuşuluyor. İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan ancak daha sonra istifa eden emekli Kurmay Albay Ali Türkşen'in de İnce ile beraber hareket edeceği öğrenildi.

Muharrem İnce: Partiyi bahara kuruyoruz CHP milletvekilleri de bize katılacak
GÜNDEM
Muharrem İnce: Partiyi bahara kuruyoruz CHP milletvekilleri de bize katılacak

Muharrem İnce: CHP haftalık skandallarını üç günde bire düşürdü
GÜNDEM
Muharrem İnce: CHP haftalık skandallarını üç günde bire düşürdü

İnce'nin partisine İYİ Parti'den transfer
GÜNDEM
İnce'nin partisine İYİ Parti'den transfer
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.