Gündem Necmettin öğretmen için tahtaya bu yazıyı yazdılar

Necmettin öğretmen için tahtaya bu yazıyı yazdılar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yaparken Tunceli-Pülümür karayolunda PKKlı teröristlerce kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ı unutmayan öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde masasına karanfil bıraktı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Öğrencileri şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ı unutmadı! 24 Kasım öğretmenler günü
Öğrencileri şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ı unutmadı.

Merkeze 60 kilometre uzaklıkta bulunan Çiftçibaşı Mahallesi’nde görev yaptığı okulda ismi yaşatılan şehit öğretmen Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde unutulmadı. Şehit öğretmenin hüzünlü öğrencileri, tahtaya ’Necmettin öğretmenim 24 Kasım Öğretmenler Günü’n kutlu olsun’ diye yazarak, fotoğrafının önüne karanfil bıraktı. Buruk geçen törende öğrencilerin hüznü, yüzlerine yansıdı.
Geçen yılki 24 Kasım’dan bir fotoğraf karesi kaldı
Şehit Necmettin öğretmenden geriye kalan ise geçen yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde çektiği fotoğraf karesi oldu. Masadaki fotoğrafa bakarak hüzünlenen ve karanfil bırakan öğrenciler, öğretmenlerini çok sevdiklerini söyledi. Geçen yılki Öğretmenler Günü’nde şehit öğretmene çiçek verdiklerini dile getiren öğrenciler, Necmettin Yılmaz’ı unutmayacaklarını söyledi.

Şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ı öğrenciler unutmadı.
Şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ı öğrenciler unutmadı.


Necmettin öğretmeni çok sevdiklerini söyleyen 4. sınıf öğrencisi Ayla Sunkar, "24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. Geçen sene de Öğretmenler Günü’nü kutladık, öğretmenimize çiçek ve hediye verdik" diye konuştu.


Salih Çaçan ise "Necmettin öğretmenime çiçek verdik, hediye falan verdik. Onu çok seviyorduk, onu hiç bir zaman unutmayacağız, o da bizi çok seviyordu, o da bizi unutmayacaktır" dedi.

Öğretmenler günü neden 24 Kasım'da kutlanır
GÜNDEM
Öğretmenler günü neden 24 Kasım'da kutlanır


"Şehadete gittiği o gün görüştük"


Okulda düzenlenen törene katılan Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Ahmet Yılmaz, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’a rahmet diledi. Necmettin Yılmaz’ın kaçırılmasından iki gün önce görüştüklerini söyleyen Yılmaz, "Kendisiyle şehadetinden iki gün önce tanışma fırsatı buldum. Okulunu aynı zamanda aday öğretmen olması münasebetiyle rehberlik amaçlı ziyarete geldiğimde öğretmenimizin çalışmalarını takdir ettik. Sohbet etme fırsatı bulduk aynı zamanda, kendisi öğretmenliği sevdiğini, köyü sevdiğini, öğrencilerini çok sevdiğini dile getirdi sohbetimiz esnasında. Şehadete gittiği o günde yine aynı şekilde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde konuşma fırsatı bulduk, vedalaştık. İyi bir öğretmenimizdi" ifadelerini kullandı.

Öğrenciler şehit öğretmenin fotoğrafının önüne karanfil bıraktı.
Öğrenciler şehit öğretmenin fotoğrafının önüne karanfil bıraktı.


16 Haziran tarihinde görev yaptığı Siverek’in Çiftçibaşı Mahallesi’nden ailesinin yaşadığı Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda terör örgütü PKK tarafından aracı yakılarak kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın cansız bedeni, olaydan 27 gün sonra Pülümür Çayı’nda bulunmuştu.

Şehit öğretmenin kabrinde gözyaşına boğuldular
OYNAT 02:25
Şehit öğretmenin kabrinde gözyaşına boğuldular
Tunceli'de terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın öğrencileri, şehit öğretmenin baba ocağını ve kabrini ziyaret etti.

Şehit öğretmeninin babası oğlunu anlattı
OYNAT 01:05
Şehit öğretmeninin babası oğlunu anlattı
PKK'nın şehit ettiği genç öğretmen Necmettin Yılmaz'ın babası Hamit Yılmaz oğlunu anlattı. Yılmaz, "Oğlum şehit olacağını bana devamlı söylerdi. Şükür ki duası da kabul edildi" şeklinde konuştu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.