Gündem Orası bir yalan dünyası PKKdan kaçan bir terörist daha teslim oldu

'Orası bir yalan dünyası': PKK'dan kaçan bir terörist daha teslim oldu

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünün ikna çalışmaları sonucu güvenlik güçlerine teslim olan terörist ailesine kavuştu. Teslim olan terörist F.Ş "Tekrar vatanıma dönmek ve aileme kavuşmak çok güzel bir duygu. Bunun için çok mutluyum. Buradan o taraftakilere söyleyeceğim şey; sadece oranın bir yalan dünyası olduğu. Oradan kaçmak isteyen çok kişi var biliyorum" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Orası bir yalan dünyası: PKKdan kaçan bir terörist daha teslim oldu
Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist Gaziantep'te ailesiyle buluşturuldu.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonlarla huzur ve güveni tesis etmeye çalışırken Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) kapsamında ise dağa kaçırılan çocukların aileleriyle de görüşerek ikna faaliyetleri yürütüyor.

Bu kapsamda ekipler, 6 yıl önce terör örgütüne katılan F.Ş'nin (25) teslim olması için Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yaklaşık 10 ay süren bir çalışma yürüttü.

Ailesinin ve ekiplerin ikna etmesi sonucu terör örgütünden kaçarak Habur Kara Hudut Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olan F.Ş, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde annesi ve babasıyla buluşturuldu.

Oğlunu karşısında görünce gözyaşlarını tutamayan Hülya Ş. oğluna sarılırken "Yavrum, kurban olurum sana." deyip ellerini okşadı.

AA

"Anlattıkları her şeyin yalan olduğunu net olarak anladım"

Buluşmanın ardından F.Ş. AA muhabirine, terör örgütünün kendilerine söylediklerini, vicdanında sorguladığını ve tutarsızlıkları görünce kaçmaya karar verdiğini söyledi.

Ailesine kavuştuğu için mutlu olduğunu belirten F.Ş. şöyle konuştu:

"Anlattıkları her şeyin yalan olduğunu net olarak anladım. 2021 yılının ortalarında ailemle iletişime geçtim. Onlar bana 'Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bizimle her zaman irtibattalar.' diye söyledi. 'Seni onlarla görüştürelim.' dediler. Ben de öyle dahil oldum. Bana Etkin Pişmanlık Yasası'ndan bahsettiler. Ondan sonra terör örgütünden kaçmaya karar verdim ve kaçarak Türkiye Cumhuriyeti'ne teslim oldum. Yani teslim olduğumda herhangi bir ön yargı ve olumsuzluk yaşamadım.

  • Tekrar vatanıma dönmek ve aileme kavuşmak çok güzel bir duygu. Bunun için çok mutluyum. Buradan o taraftakilere söyleyeceğim şey; sadece oranın bir yalan dünyası olduğu. Oradan kaçmak isteyen çok kişi var biliyorum. Oradan bu tarafa gelmeleri için tekrar çağrı yapıyorum: Geri gelsinler, vatanına ve ailesine tekrar kavuşsunlar. Bu çok garip bir duygu. Çok garip, inanın, insanın içi kıpır kıpır oluyor."

AA

Aile de çok mutlu

Buluşmaya tekerlekli sandalyeyle gelen baba Salih Ş. ise emeği geçenlere teşekkür ederek "Çocuğumuza kavuştuğumuz için çok mutlu ve memnunum. Çocuğumu ilk gördüğümde anlatılmaz bir sevinç oldu içimde. İçim dolu, anlatamıyorum sevincimi." dedi.

Anne Hülya Ş. da oğluna yıllar sonra kavuştuğu için çok heyecanlı olduğunu ifade ederek "Oğlumuza kavuştuğumuz için çok sevinçliyiz. Geceden beri uyuyamadım. Ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Allah herkesten razı olsun. Çok heyecanlıyım. Herkes canla başla çalıştı. Allah razı olsun. Değişik bir duygu, akşamdan beri çok heyecanlıyım." diye konuştu.

Zanlı F.Ş. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

Evlat nöbetindeki acılı anne: Kızımı polis kıyafeti giyen HDP’liler kaçırdı
GÜNDEM
Evlat nöbetindeki acılı anne: Kızımı polis kıyafeti giyen HDP’liler kaçırdı

Evlat nöbetindeki abla kardeşine seslendi: Sesimizi duyanlar geldi sen de kaç gel
GÜNDEM
Evlat nöbetindeki abla kardeşine seslendi: Sesimizi duyanlar geldi sen de kaç gel

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki baba oğluna seslendi: Toplanıp devletimize teslim olun
OYNAT 00:40
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki baba oğluna seslendi: Toplanıp devletimize teslim olun
HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 840'ıncı gününde devam ediyor. 6 yıl önce oğlunun HDP tarafından terör örgütü PKK'ya teslim edildiğini söyleyen baba Ekrem Artık, 'Sağ mı, ölümü bilmiyoruz. HDP'nin ne hakkı var evlatları götürüyor? Hiç mi vicdanları sızlamıyor? Ben oğlumu HDP'den istiyorum. Oğlum Erhan, sesimi duyuyorsan, kimsenin sözüne kanmayın. Size hep yalan söylüyorlar. Oğlum, arkadaşlarınızla beraber toplanıp devletimize teslim olun' dedi.

Vanlı anne HDP önünde dağa kaçırılan oğluna seslendi: Korkma oğlum devlet bizim yanımızda
OYNAT 00:46
Vanlı anne HDP önünde dağa kaçırılan oğluna seslendi: Korkma oğlum devlet bizim yanımızda
Van'da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı önünde gerçekleştirdikleri eylemlerine bu hafta da devam etti.

Terör örgütü tarafından dağa kaçırılan oğlu için eyleme katılan Aysel Yiğit, 1,5 yıldır çocuğundan haber alamadığını söyledi.
Evlatlarına kavuşuncaya kadar eyleme devam edeceklerini belirten Yiğit, 'Oğlum şu an 25 yaşında. İstanbul'a abilerinin yanına çalışmaya gitti. Daha sonra PKK tarafından dağa kaçırıldı. Mehmetcan oğlum neredesin? Sesimizi duyup bizi görüyorsan ne olursun gel. Korkma, devletimize teslim ol. Bak, devlet bizim yanımızda.' dedi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.