Gündem Özel Harekat Dairesi, başkanlık seviyesine yükseltildi

Emniyet Özel Harekat Dairesi başkanlık seviyesine yükseltildi! Özel Harekat kaldırıldı mı?

Özel Harekat Dairesi, başkanlık seviyesine yükseltildi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesindeki Özel Harekat Dairesi yayımlanan KHK ile Başkanlık konumuna yükseltildi. Bu yapılan değişiklikle Emniyet Özel Harekat daha güçlü bir şekilde görev üstlenecek.

Haber Merkezi Diğer
Özel Harekat
Özel Harekat

Son KHK ile Bakanlar Kurulu kararıyla, Emniyet bünyesinde bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı, "Özel Harekat Başkanlığı" oldu.

Terör örgütlerine ağır darbeler vuran, şehirlerde terör olaylarını önleyen Polis Özel Harekât (PÖH), onurlandırıldı.

Artık bağımsız bir birim olarak hizmet verecek

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) bünyesinde bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı artık bağımsız bir birim olarak çalışacak.

Kararın ardından EGM'nin internet sitesinde yer alan teşkilat şeması değiştirildi. Daha önce "Daire Başkanlıkları" listesinde olan Özel Harekat birimi artık "Özel Harekat Başkanlığı" yani "ana birim" olarak yerini aldı.

Özel Harekat Başkanlığı

Emniyet'ten 'Özel Harekat' açıklaması
GÜNDEM
Emniyet'ten 'Özel Harekat' açıklaması

Yeni KHK Resmi Gazete'de yayımlandı: İade, ihraç, kapatma
GÜNDEM
Yeni KHK Resmi Gazete'de yayımlandı: İade, ihraç, kapatma

Özel Harekat Dairesi başkanlık seviyesine yükseltildi
GÜNDEM
Özel Harekat Dairesi başkanlık seviyesine yükseltildi

Aref'in tedavisi sürüyor
Hayat

Aref'in tedavisi sürüyor

Kobra yılanı tarafından sokulan ve akşam saatlerinde özel bir uçakla Mısır’a getirilen illüzyonist Aref, olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Aref, bir Suriyeli tarafından kendisine verilen bir gözü kör, hasta ve yaralı, nadir rastlanan bir yılan tarafından sokulduğunu söyledi. Çok hareketsiz duran, öldüğünü zannettiği yılanı, bakımı için kafesinden çıkardığını ve yıkadığını anlatan Aref, kafesine geri koyduğu sırada sağ kolundan ısırıldığını belirtti.
Maduro: Dünya Kupasını aslında Afrika kazandı
Dünya

Maduro: Dünya Kupasını aslında Afrika kazandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Dünya Kupası'nı kazanan Fransa ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Avrupa'nın siyahilere yönelik ayrımcılığa son vermesi çağrısı yapan Maduro, "Fransa, Dünya Kupası'nda Afrika takımına benziyordu. Aslında kazanan Afrika'ydı" dedi.
BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak
Teknoloji

BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak

BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesi ile birbirinden farklı teknolojik ürünleri bir arada satışa sunmaya hazırlanıyor. Yine piyasa fiyatının altında çok altında satışa sunacağı ürünler arasında ALFA 110A Windows diz üstü bilgisayar, Xiaomi Mi Band 2 akıllı bileklik, Trust 12.500 mAh taşınabilir power bank, Mikodo radyolu müzik kutusu, Trust mikrofonlu oyuncu kulaklığı, Trust klavye, fare ve YouTube tripodlu mikrofon yer alıyor. Söz konusu teknolojik ürünlerin haricinde BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesinde uygun fiyatlı diğer ürünlerini de listeliyor. İşte 27 Temmuz BİM aktüel ürünler listesinde yer alan diğer ürünler...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.