|

Özgür Özel Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: 14 Mayıs'tan sonra günlerce kendimize gelemedik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazarlıklarla 39 milletvekilini başka partilere vermesini eleştiren CHP Genel Başkan Adayı Özel, "14 Mayıs ve 28 Mayıs'tan sonra büyük üzüntü yaşadık, günlerce kendimize gelemedik" dedi.

15:43 - 21/10/2023 Cumartesi
Diğer
Özgür Özel
Özgür Özel

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaklaşan kurultay öncesi Antalya ’da konuşan Özgür Özel,” Müzakereye dayalı pazarlıklarla, bu partinin evlatlarının hak ettiği sıraları yüzde 0,1’lik yüzde 0,7’lik partilere verip, 39 milletvekilini CHP’den alıp kimseye vermezsin” dedi.


CHP'de yaklaşan kurultay öncesi Antalya’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Adayı Özgür Özel il ziyaretleri çerçevesinde Antalya CHP İl Teşkilatını ziyaret etti.


"Kararı siz vereceksiniz"


Burada partililere seslenen Özel, "Maalesef 14 ve 28 Mayıs günlerinden sonra büyük bir üzüntü yaşadık günlerce kendimize gelemedik. Ağzımızı bıçak açmadı ve bu sürecin sonunda bizim ve partililerimizde bize oy verenlerde büyük bir duygusal kopuş yaşandı. Müzakereye dayalı pazarlıklarla, bu partinin evlatlarının hak ettiği sıraları, yüzde 0,1’lik yüzde 0,7’lik partilere verip, 39 milletvekilini CHP’den alıp kimseye vermezsin. Bu kardeşiniz bundan sonra sizin sesinizi sonradan duymayacak karar mı verilecek sandığı koyacak, kararı siz vereceksiniz. Önceki dönemde yorulduğunu düşündüğünüz, yeterince emek verdiğini düşündüğünüz, bundan sonraki dönemde yenilenme dediğimizde eskiler devam edecek mi dediğiniz arkadaşlarımız, destek verecekler, oy verecekler ancak yönetim kadrolarında yerlerini gençlere verecekler. Yorulmuş ve bundan sonra ki süreçte birazcık artık başkaları mı olsa dediğiniz, herkesin fedakârlık yaptığını göreceksiniz" diye konuştu.
#Özgür Özel
#CHP
#Kemal Kılıçdaroğlu
8 ay önce