Gündem PCR testi zorunluluğu aşı olmaya yönlendirdi

PCR testi zorunluluğu aşı olmaya yönlendirdi

Sinema, konser, tiyatro gibi kalabalık mekanlarda ve uçak, tren, otobüs gibi şehirlerarası ulaşım araçlarında PCR testi zorunluluğu, vatandaşları aşı olmaya yöneltti. Seyahat gerekçesiyle sağlık merkezlerinin yolunu tutan vatandaşlar, ilk doz aşılarını oluyor.

Haber Merkezi İHA
PCR testi zorunluluğu aşı olmaya yönlendirdi
PCR testi zorunluluğu aşılamada hız kazandırdı.

Eylül ayının başından itibaren okul, sinema, konser, tiyatro gibi kalabalık mekanlarda ve uçak, tren, otobüs gibi şehirlerarası ulaşım araçlarında aşısız vatandaşlar için PCR testi zorunlu.

Bu durum vatandaşları aşı olmaya yönlendirdi. PCR testi zorunluluğundan kurtulmak isteyen aşısız vatandaşlar hastanelere akın etti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde ilk doz aşısını yaptırmaya gelen Hakan Feke ismindeki vatandaş, "Uçaklara almıyorlar. O yüzden aşı olmamız gerekiyor. Uçak bileti almayı denedim vermediler. O yüzden aşımı oldum" dedi.

UÇAKLA SEYAHAT EDİYORUM

Dört ay önce ilk doz aşısını olduğunu aktaran Enes Dilli, "Bugün ise ikinci doz aşımı oldum. Eşim hamile o ilk doz aşısını oldu. Uçakla seyahat ediyoruz, bunlara erişim sağlamak için aşımızı olduk" ifadelerini kullandı.

AŞILAMADA SON DURUM

Türkiye’de Kovid-19’la mücadele kapsamında uygulanan birinci, ikinci ve üçüncü doz aşı miktarı 14 Eylül 2021 itibarıyla 102 milyon dozu geçti. Tüm aşılarını tamamlayanların sayısı 40 milyonu geçerken aşılananlar, toplam nüfusun yüzde 49’unu oluşturuyor.

Virüsü önemsemeyen Kovid-19 hastası: Yalvarıyorum herkes aşısını vurulsun
KORONAVİRÜS
Virüsü önemsemeyen Kovid-19 hastası: Yalvarıyorum herkes aşısını vurulsun

TURKOVAC’a uluslararası ilgi
KORONAVİRÜS
TURKOVAC’a uluslararası ilgi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.