Gündem Rizede zehirlenen üniversite öğrencisi sayısı 190a yükseldi

Rize haberleri: Öğrenciler yemekten zehirlendi

Rize'de zehirlenen üniversite öğrencisi sayısı 190'a yükseldi

Rize'de mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye başvuran üniversite öğrencisi sayısı 190'a ulaştı.

Haber Merkezi AA
Rize'de mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle 60 üniversite öğrencisi hastaneye başvurdu.
AA
Rize'de mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle 60 üniversite öğrencisi hastaneye başvurdu.
Rize'de mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle 60 üniversite öğrencisi hastaneye başvurdu.
AA
Rize'de mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle 60 üniversite öğrencisi hastaneye başvurdu.

Rize'de mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastanelere başvuran üniversite öğrencilerinin sayısı 190'a yükseldi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi kampüsündeki yemekhanelerde akşam saatlerinde yemek yedikten bir süre sonra rahatsızlanarak hastanelere başvuran öğrencilerin sayısı arttı.

Mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti olan öğrencilerin Rize Devlet Hastanesi ile Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servislerindeki tedavileri sürüyor.

Genel sağlık durumları iyi olan 190 öğrenci müşahede altına alındı.

Vali Bektaş, öğrencileri ziyaret etti

Vali Erdoğan Bektaş, Rize Devlet Hastanesi acil servisine gelerek öğrencileri ziyaret etti.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Bektaş, öğrencilerin sağlık durumları hakkında İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe ve diğer ilgililerden bilgi aldı.

Bektaş, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Toplu yemek çıkan yerlerde bu tür olaylar yaşanmaması için her şeye dikkat edildiğini ancak zaman zaman böyle sıkıntılar olabildiğini dile getiren Bektaş, şöyle konuştu:

"Üniversitemizde 3 bin civarında öğrenci ve personel yemek yiyor. Öğlen pişen yemek akşam da servis ediliyor. Çocuklarla ve doktorlarla görüştük, hastanedeki tabloda bir problem yok. Öğrencilerimizin ailelerine bu haberi söyleyebiliriz, endişelenmesinler. Çocuklarda, bizi endişeye sokacak bir tablo yok çok şükür."

"Olay her yönüyle araştırılıyor"

İşin her yönüyle araştırıldığını vurgulayan Bektaş, şöyle devam etti:

REKLAM

"Mutfaklardan, yurtlardan, o yemeğin gittiği her yerden numuneler alınıyor, tüm yemek çeşitleri tahlil ediliyor. Sabaha kadar arkadaşlar çalışacak ve bulguları kamuoyu ile paylaşacağız. Şu anda sadece tahminlerde bulunabiliyoruz, öğle yemeği akşam da yendiği için bekleme süresi dolayısıyla bir bozulma ihtimali var. Bunun ne kadar doğru olup olmadığını tahlillerle kararlaştıracağız. Geçmiş olsun, demek ki çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Üniversitemiz de çok daha fazla dikkatli olacaktır. Bu olayın nasıl, niçin meydana geldiği ve sorumluları hakkında gerekli işlemin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın."

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman ise böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirin alınacağını vurgulayarak, "Sorun atlatılmış gibi görünüyor." ifadesini kullandı.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.