Gündem Selçuk Bayraktardan çağrı Tek taraflı feshederiz

Selçuk Bayraktar'dan çağrı: Tek taraflı feshederiz

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, CHP’li Veli Ağbaba’nın T3 Vakfı’nın “Deneyap Teknoloji Atölyeleri” için İBB’den 41 milyon lira aldığı iddiasına tepki gösterirken İmamoğlu’na çağrı yaptı: Bu şahsın ahlaksız iftiralarını tekzip etmeyecekseniz T3 Vakfı olarak işbirliği protokolünü tek taraflı feshedeceğiz. Ücretsiz mekan sağlamaya hazır binlerce gönüllümüz var.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Selçuk Bayraktardan çağrı: Tek taraflı feshederiz
Selçuk Bayraktar

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın T3 Vakfının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 41 milyon liralık bağış ve tahsis aldığı yönündeki iddialarının asılsız olduğunu kaydetti.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile T3 Vakfı arasındaki Deneyap Teknoloji Atölyelerine ilişkin iş birliği hakkındaki bağış ve tahsis iddialarının asılsız olduğunu bildirdi. Bayraktar, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, Ağbaba’nın iddialarına sert tepki gösterdi.

İFTİRALARA GÖZ YUMMAYIZ

Asla Milli Teknoloji Hamlesi yolundan dönmeyeceklerini vurgulayan Bayraktar, “Asla öğrencilerimizi, gençlerimizi yalnız bırakmayacağız. Ve asla ahlaksız iftiralara göz yummayacağız. Sayın Ekrem İmamoğlu, bu şahsın iftiralarını siz tekzip etmezseniz, Deneyap’lara ilişkin protokolü T3 Vakfı olarak biz feshedeceğiz” ifadelerini kullandı. Ağbaba’nın iddialarına ilişkin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tekzip etmeye davet eden Bayraktar, şunları kaydetti:

BİNLERCE GÖNÜLLÜMÜZ VAR

“Kimseden bir kuruş bağış, 1 metrekare yer devir veya tahsis almadık. Bilakis ortak hizmetlere emek ve maddi destek verdik, vermeye devam ediyoruz. İBB’de 11 aydır partinizin belediye başkanı var. Deneyap’lar halen İBB’nin 11 kültür merkezinde açık. Bize aktarılan tek kuruş varsa, hukuksuzluk varsa neden hala kapatmadınız? İBB neden bu hizmetlerin reklamını her mecrada yapmaya devam ediyor? Sayın Ekrem İmamoğlu bu şahsın ahlaksız iftiralarını tekzip etmeyecekseniz biz T3 Vakfı olarak iş birliği protokolünü tek taraflı feshedeceğiz. Ücretsiz mekan sağlamaya hazır binlerce gönüllümüz var.”

ÇARPITMAKTAN VAZGEÇMİYORSUN

Ağbaba’nın yaptığı yeni açıklamalara da Twitter üzerinden cevap veren Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: “Resimlerini attığın yerler T3 Vakfı’na ait değil, İBB’ye ait yerler. O rakamlar da yalan, T3 Vakfı’na destek verildiği de YA-LAN. Ortak yapılan hizmetlerin üstüne biz hem emek hem de maddi destek verdik, vermeye de devam ediyoruz.

Ama yetmiyor, çarpıtmaktan vazgeçemiyorsun. İlk de değil. Önce nakit diye başladın, sonra lafı desteğe çevirdin. Seçim döneminde kirli siyasetine malzeme yapmak için benzer iftirayı yayan seni ve diğerlerini mahkemeye verdik. Bunu da ilave delil yaparız.”

İBB’ye ikinci çağrı

Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu
  • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bir çağrı da Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’dan geldi. Bayraktar, Twitter’dan, ‘’Gururla reklamını yaptığınız Deneyap Teknoloji Atölyeleri üzerinden @t3vakfi’na partinizin vekili @ veliagbaba tarafından ahlaksızca iftira atılıyor. Sn @ekrem_imamoglu ya siz bu iftiraları tekzip edin, ya biz İBB ile devam eden DENEYAP işbirliği protokolünü feshedelim’’ diyerek İmamoğlu’na çağrıda bulundu.


Veli Ağbaba yine hedef aldı

Veli Ağbaba
Veli Ağbaba

Selçuk Bayraktar, Veli Ağbaba’nın iddialarına belgeyle cevap verdi. Bayraktar, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde İBB Hukuk Müşavirliği’nin, İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderdiği yazıyı paylaştı. İBB Hukuk Müşavirliği’nin, mahkemeye gönderdiği yazıda; “T3 Vakfı’na herhangi bir ödeme yapılmamış ve herhangi ödeme taahhüdünde bulunulmamıştır” ifadeleri yer alıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Selçuk Bayraktar’ın şahsına verdiği cevaplar üzerine yeni açıklama yaptı ve “Nakit para iddiasında olan yok; ama hala ‘Para almadık’ diyorlar. Teftiş raporunu paylaşıyoruz; utanmıyorlar. ‘Destek verilecek bir tek yandaş vakıflar mı vardı?’ diyoruz; trollerini üzerimize salıyorlar. Para almayan vakıf için İBB’nin hangi destekleri verdiği ortada” iddiasında bulunarak, iftiralarını sürdürdü.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, binlerce öğrenciye keşfetme tutkusu kazandırıyor
TEKNOLOJİ
Deneyap Teknoloji Atölyeleri, binlerce öğrenciye keşfetme tutkusu kazandırıyor
Emekliye üç bin TL

Emekliye üç bin TL

​Hangi bankalar ne kadar promosyon veriyor?
Damat dehşetinde tahliye

Damat dehşetinde tahliye

Kayınvalidesi ile kayınbabasını öldürüp üç ay dondurucuda sakladı.
Son Osmanlıyı sahte torunla kaçırmışlar

​FETÖ'cüler Güney Afrika'da Mehmet Remzi Bey'in naaşını sahte belge düzenleyip taşımış.
Sedef Kabaş gözaltına alındı

Sedef Kabaş gözaltına alındı

​Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındı.

​AB ülkelerinin yarısı borç batağında.
Evsizlere otel hizmeti

Evsizlere otel hizmeti

​Soğuk ve karlı havada İstanbul'daki evsizler anlaşmalı otellerde tek kişilik odalarda ağırlanıyor.

​Rusya, Romanya ve Bulgaristan'daki NATO güçlerinin çekilmesini talep etti.

​ABD'nin 4 yıl içinde çökeceğini iddia eden Prof. Thomas Dixon sorularımızı cevapladı.

​DEAŞ, Haseke'de hapishane bastı.

​Sancak bölgesinin eski müftüsü Muammer Zukorliç'in kedisi mezarından ayrılmıyor.

​TÜİK'in enflasyon hesaplamasına ürünlerin internet fiyatları da dahil edilecek.
Can kaybında yükseliş

Can kaybında yükseliş

​Türkiye'nin 21 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı.
Karne coşkusu

Karne coşkusu

​18 milyon öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı.
Görev süresi uzatıldı

Görev süresi uzatıldı

'OHAL Komisyonu' ​kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Yukarı Bakma ve Kahraman’ın ortak meselesi?

Yukarı Bakma ve Kahraman’ın ortak meselesi?

​Sinema dünyasında birbirinden çok farklı kulvarlarda olan iki filmin meramı ortak.
Çalıntı koleksiyon iade edildi

Çalıntı koleksiyon iade edildi

ABD'de bulunan Anadolu kökenli 14 parça tarihi eser New York Başkonsolosluğu'na teslim edildi.

Siyaset bilimci Prof. Thomas Dixon'dan ABD kehaneti: Trump intikam için geliyor
Dünya

Siyaset bilimci Prof. Thomas Dixon'dan ABD kehaneti: Trump intikam için geliyor

ABD’nin 4 yıl içinde çökeceği kehanetinde bulunan Prof. Thomas Dixon sorularımızı cevapladı: Trump, ‘kişilik kültüne’ döndü. Amerikan seçmeninin %40’ını arka cebinde tutuyor. Bu muazzam bir siyasi güç. Schwarzenegger’in ‘Geri döneceğim’ dediği eski Terminatör filmlerine benziyor. Ve intikam için geliyor… Unutmayın ki ülkede sivillerin elinde 400 milyon silah var. Rakiplerine saldırmak için kelimenin tam anlamıyla savaşa girmeye hazır büyük milis gruplar var.

DEAŞ Haseke'de hapishane bastı: 5 bin mahkûmu kaçırma planı
Dünya

DEAŞ Haseke'de hapishane bastı: 5 bin mahkûmu kaçırma planı

Yeniden sahneye çıkan DEAŞ, Suriye’nin Haseke kentinde 5 bin örgüt üyesinin bulunduğu Sanayi Hapishanesi’ne baskın düzenledi. Bombalı araç patlatan DEAŞ’lılar, PKK’lı teröristlerle çatışmaya girdi. Onlarca DEAŞ’lı kaçtı, geri kalanlar isyan başlattı. Yerel kaynaklar 18 PKK’lı ve 23 DEAŞ’lının öldüğü bilgisini verdi. Ancak ölü sayısının daha fazla ve cezaevinin cesetlerle dolu olduğu belirtiliyor. PKK daha önce binlerce DEAŞ’lıyı para karşılığı serbest bırakmıştı.
Moğolistan’dan ithal hırsız: Sahte belgelerle İstanbul Havalimanı'nda yakalandı
Gündem

Moğolistan’dan ithal hırsız: Sahte belgelerle İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

Türkiye’de işlediği iki ayrı hırsızlık suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Moğolistan uyruklu kadın hırsız, sahte belgelerle Türkiye’ye girmek isterken İstanbul Havalimanı’nda yakalandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.