Gündem Beş ilde FETÖnün emniyet mahrem kadın yapılanması operasyon 39 gözaltı kararı var

Beş ilde FETÖ'nün emniyet mahrem kadın yapılanması operasyon: 39 gözaltı kararı var

İzmir merkezli 5 ilde FETÖ'nün emniyet mahrem kadın yapılanmasına yönelik şafak operasyonu düzenlendi. Haklarında gözaltı kararı verilen 39 kişinin örgüt içerisindeki sözde görev dağılımına göre birinin "genel müdür", diğerlerinin de "öğretmen" olarak adlandırıldığı öğrenildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Son dakika Beş ilde FETÖnün emniyet mahrem kadın yapılanması operasyon: 39 gözaltı kararı var
Foto/arşiv

İzmir merkezli 5 ilde FETÖ'nün emniyet mahrem kadın yapılanmasına yönelik soruşturmada 39 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Emniyet mahrem kadın yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği yönünde tanık beyanı ve garson gizli tanıktan ele geçirilen dijitallerde fişleme bilgisi bulunan, 5'i ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen ve HTS incelemesinden örgütsel irtibatı tespit edilen 39 kişiye yönelik İzmir merkezli, İstanbul, Bursa, Zonguldak ve Manisa'da eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Haklarında gözaltı kararı verilen 39 kişinin örgüt içerisindeki sözde görev dağılımına göre birinin "genel müdür", diğerlerinin de "öğretmen" olarak adlandırıldığı öğrenildi.

Şüpheliler arasında 1 öğretmen, 3 ebe ve 1 Kur'an kursu öğreticisinin bulunduğu belirtildi.

İstanbul'da FETÖ operasyonu: 23 gözaltı
GÜNDEM
İstanbul'da FETÖ operasyonu: 23 gözaltı

41 ilde FETÖ operasyonu: 158 şüpheli hakkında gözaltı kararı
GÜNDEM
41 ilde FETÖ operasyonu: 158 şüpheli hakkında gözaltı kararı

FETÖ yine
örgütleniyor
GÜNDEM
FETÖ yine örgütleniyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.