Gündem İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan çağrı Artçılar devam ediyor hasarlı binalarda durmayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çağrı: Artçılar devam ediyor hasarlı binalarda durmayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Düzce'deki 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası bölgede incelemelerde bulunarak vatandaşlara çağrıda bulundu. Şimdiye kadar 70'den fazla artçı depremin meydana geldiğini belirten Bakan Soylu, vatandaşlara hasarlı binalardan uzak durmaları yönde uyarıda bulundu. Ayrıca Soylu, ''Biri ağır 50 yaralı vardı, 33'ü taburcu oldu. 8 bin konutta hasar tespiti yapılacak '' açıklamasında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Son dakika Düzcede büyük deprem: İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan çağrı geldi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Düzce'deki 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası bölgede incelemelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu anda herhangi bir can kaybımız söz konusu değil. Köylerdeki taramalarımız devam ediyor. Şu ana kadar intikal etmiş bir olumsuz bilgi yok. Söylediğim gibi birkaç köyde ahır yıkılması söz konusu." dedi.

Depremin merkez üssü olan Gölyaka ilçesinde yetkililerden bilgi alan Soylu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 70'in üzerinde artçı sarsıntı meydana geldiğini belirterek, "4,4'ün üzerinde en son zannediyorum 6.50'de bir 4,3 daha geldi ve bu seviyelerde artçı sarsıntılar da 4'ün üzerinde artçı sarsıntı olabilir. Onun için mümkün olduğunca az hasarlı, hasarlı veya orta hasarlı binalarda durmamak lazım." ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar bir ağır hasarlı bina ile ilgili ihbar veya bildirim gelmediğini vurgulayan Bakan Soylu, yaptıkları taramalarda da böyle bir sonuca şu anda ulaşmadıklarını bildirdi.

"Yaklaşık 30'un üzerinde yaralı söz konusu"

Düzce Valisi, Düzce Belediye Başkanı ile bir değerlendirme ortaya koyduklarını vurgulayan Bakan Soylu, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 30'un üzerinde yaralı söz konusu daha önce verdiğimiz bilgi çerçevesinde bir yaralımız ağır. Bolu'da da atlama suretiyle bir yaralımızın leğen kemiği kırık. Herhangi bir hayati tehlikesi yok ama Düzce'deki yaralının hayati tehlikesi var. Depremin olduğu 04.08'den itibaren Sayın Cumhurbaşkanımıza aralıklı olarak bilgi arz ettik. Hem 4,5 hem ondan sonraki yarım saatlik süreler içerisinde... Sayın Cumhurbaşkanımız aynı zamanda valilerimizle de görüşüp, kendilerinden illeri ile ilgili bilgileri aldılar. Biraz önce de yine Sayın Cumhurbaşkanımıza buraya indiğimizde bir bilgi daha arz ettik. Bir elektrik kesintisi var bunların önemli bir bölümü kontrollü kesintiler. Mahalle mahalle yavaş yavaş kontrollü bir şekilde veriliyor, şebekeye de elektrik verildi. Biraz sonra elektrikle ilgili de herhangi bir kesinti söz konusu olmayacak."

"Şu anda herhangi bir can kaybımız söz konusu değil"

Bakan Soylu, doğal gaz ve elektrik kaçakları konusunda tedbirler alındığına işaret ederek, "70'in üzerinde artçı sarsıntı olduğunu söylemiştim. Vatandaşlarımıza gerek Kızılay gerek AFAD tüm ekipler battaniye olsun, diğer kendilerinin özellikle dışarıda kalabilecek imkanları sağlamak için desteklerde bulunuyorlar. Bölgelerden AFAD ekiplerimiz ve Kızılay ekiplerimiz, bölgeye intikal ediyor Allah'a şükür. Şu anda herhangi bir can kaybımız söz konusu değil. Köylerdeki taramalarımız devam ediyor. Şu ana kadar intikal etmiş bir olumsuz bilgi yok. Söylediğim gibi birkaç köyde ahır yıkılması söz konusu. Onlarla ilgili arkadaşlarımız da gerekli tespitleri yapıyorlar, tekrar geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Düzce'deki deprem güvenlik kameralarına yansıdı
OYNAT 00:36
Düzce'deki deprem güvenlik kameralarına yansıdı
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde, 6.81 derinliğinde deprem meydana geldi. Deprem anı güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

Düzce'de depremde tek katlı ev hasar gördü
OYNAT 00:39
Düzce'de depremde tek katlı ev hasar gördü
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde, 6.81 derinliğinde deprem meydana geldi. Deprem sonrası tek katlı bir evde hasar meydana geldi.

Düzce'de deprem anı güvenlik kamerasında
OYNAT 00:59
Düzce'de deprem anı güvenlik kamerasında
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde, 6.81 derinliğinde deprem meydana geldi. Deprem anı güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

Bakan Soylu deprem bölgesinde
OYNAT 02:59
Bakan Soylu deprem bölgesinde
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depremin meydana geldiği Düzce'de açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu 70'in üzerinde artçı sarsıntı meydana geldiğini söyledi.

Depremi hissedenler o anları anlattı: Kıyamet kopuyor sandım
FOTOĞRAF 22
Title
Merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesinde olan 5.9 büyüklüğündeki deprem Sakarya’nın da tüm ilçelerinde hissedildi. Ş
Title
iddetli sarsıntı Karasu ilçesinde bulunan bazı ev ve iş yerlerinde hasar oluşturdu.
Title
Dükkanının camı çatlayan iş yeri sahibi, Yazıları dün yazdırmıştık. Cam, depremin şiddetiyle çatlamış. Camlar dökülmek üzere. Baya bir sallandı. Evde uyuyorduk. Çocuklar kalkmış, bende çekyatın üzerinde uzanıyordum. Nasıl kalktığımı bende bilmiyorum. Büyük bir gürültü oldu. Panik halinde sokağa çıktık dedi.
Title
Sarsıntıyla uyandıktan sonra ranzadan düşerek hafif şekilde yaralanan ve tedbir amaçlı hastaneye götürülen Batın Karasu, Gece bir anda deprem oldu. Anlayamadım. Ranzadan inmeye kalkarken düştüm. Öyle bir talihsizlik yaşadım. Ayağım burkuldu diye konuştu.
Title
Ben kıyamet kopuyor sandımDepremden kısa bir süre önce hava almak için dışarıya çıkan vatandaş ise Bütün Türkiye’ye büyük geçmiş olsun. Bende 6 katlı binada oturuyorum. Rüyamda bir sıkıntı gördüm, aşağıya indim. 5 dakika bile olmadan ses duyuldu. Ben kıyamet kopuyor sandım...
Title
Yukarıya çıktım baktım, kontrol ettim. Yere televizyonum düşmüş, çatal, kaşıklarım düşmüş. Bağıramadım bile. Deprem aklıma geldi. 1999 depremi gibi değildi. Şuanda bile ayaklarım titriyor, konuşamıyorum. Eve nasıl çıkacağım bilmiyorum, nerede yatacağım bilmiyorum. Ben daha o binaya çıkamam. Allah sonumuzu hayır etsin ifadelerini kullandı.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Depremi hissedenler o anları anlattı: Kıyamet kopuyor sandım
Sakarya'nın Karasu ilçesinde 5.9 büyüklüğündeki depremi hisseden vatandaşlar o anlattı. Depremden kısa bir süre önce hava almak için dışarıya çıktığını söyleyen vatandaş, "Rüyamda bir sıkıntı gördüm, aşağıya indim. 5 dakika bile olmadan ses duyuldu. Ben kıyamet kopuyor sandım. Yukarıya çıktım baktım, kontrol ettim. Yere televizyonum düşmüş, çatal, kaşıklarım düşmüş" dedi.

Deprem nedeniyle Düzce Adliyesi'nde hasar meydana geldi
FOTOĞRAF 7
Title
Düzcenin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğünde deprem, İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, Zonguldak, Bartın ve İzmire kadar geniş bir alanda hissedildi.
Title
Düzcede depremin ardından enerji nakil hatlarında kesinti meydana gelirken, sarsıntıyla büyük korku ve panik yaşayan vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.
Title
Kentte bazı ev ve iş yerlerinin duvarlarında yıkımlar yaşandı, evlerdeki bazı eşyalar yere düştü. Düzce Adliyesinde çatıdan kopan bazı beton parçalarının yere düştüğü görüldü.
Title
Deprem nedeniyle Düzce Adliyesinde hasar meydana geldi
Title
Title
Title
Deprem nedeniyle Düzce Adliyesi'nde hasar meydana geldi
Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Düzce Adliyesi'nde hasar meydana geldi.

Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem: İstanbul’da hissedildi vatandaşlar sokağa çıktı
FOTOĞRAF 20
Title
Düzcenin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğünde deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmire kadar geniş bir alanda hissedildi.Saat 04.08de merkez üssü Düzcenin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki deprem, paniğe neden oldu.
Title
Düzcede depremin ardından enerji nakil hatlarında kesinti meydana gelirken, sarsıntıyla büyük korku ve panik yaşayan vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.
Title
Düzce Valisi Cevdet Atay, Gölyaka merkezli depreme ilişkin henüz kendilerine ulaşan net bir bilgi olmadığını belirterek, ekiplerin sahada çalışmalara başladığını söyledi.
Title
Bolu Valisi Erkan Kılıç, depremin hissedildiği kentte sağlık ekiplerinin, deprem anında panikle balkondan atlayan birkaç ihbar aldıklarını kaydetti.Kılıç, Saha çalışmalarına yeni başladık, araştırıyoruz. Tüm halkımıza geçmiş olsun. dedi.
Title
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da depremle ilgili şu ana kadar kendilerine net bilgi ulaşmadığını vurgulayarak, Depremden hemen sonra ekiplerimiz sahaya çıktı, çalışmalarına başladı. bilgisini verdi.
Title
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzcenin Gölyaka ilçesinde 04.08de yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremle ilgili can kaybı bilgisi bulunmadığını bildirdi.Bakan Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:Düzcenin Gölyaka ilçesinde, saat 04.08de gerçekleşen 5.9 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan can kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimizin saha taraması devam etmektedir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.
Title
AFAD: Kontrol amaçlı enerji kesintileri uygulanmaktadır, panik yapılmasın.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem: İstanbul’da hissedildi vatandaşlar sokağa çıktı
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğünde deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi. Sarsıntıyı hisseden İstanbullular, korku içinde sokağa çıktı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.