Gündem Son umutları HDP

Son umutları HDP

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, paralelcilerin hep ihanet içinde olduğunu belirterek, yerel seçimde partileri birleştirip başarılı olamadıklarını ve bu sefer son umutlarının HDP olduğunu söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Son umutları HDP
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Hukuka sabotaj oluyor, hukuku katlediyor birileri, devlete meydan okuyor, bunlar çıkıp onlara alkış tutuyor. Bir defa da milli bir hassasiyet gösterin ya" dedi.

AK Parti'nin insanı, siyasetin merkezine koyduğunu ve hizmet odaklı hareket eden bir parti olduğunu vurgulayan Akdoğan, Türkiye'de, Turgut Özal'ın son döneminden 2002 yılının sonuna kadar fetret dönemi yaşandığını belirtti.

Akdoğan, çok partili koalisyonların Türkiye'yi yönetilemez hale getirdiğini vurgulayarak, AK Parti iktidarıyla yönetilemeyen bir Türkiye'nin çıkış aradığını söyledi.

"Tayyip Erdoğan başkaları gibi şapkasını alıp gitmedi, dik durdu. Bu sefer, diğer partileri birleştirdiler yerel seçimde" ifadesini kullanan Akdoğan, "Başarılı olamadılar. Bu sefer son umutları HDP. 'Bir şekilde barajı geçirirsek, bunları dizginleyebiliriz'. Onlar da çok meraklı. Sanıyor ki barajı geçecek. Bu cephede kim yer alırsa kaybedecek. Çözüm sürecine bugüne kadar hangisi destek oldu? CHP, bir sürü adım attık, tek bir tanesine destek oldu mu? Olmadı. Sen nasıl gidip bununla iş tutuyorsun?" dedi.

Akdoğan, bu seçimin "Eski Türkiye'ye geri dönmek isteyenler ile yeni Türkiye'yi kurmaya çalışanlar arasında bir referandum" olduğuna işaret etti.

Güven ve istikrar bozulduğu zaman, ülkede hiçbir gelişmenin olamayacağını söyleyen Akdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye şu anda şaha kalkmak üzere, uçuşa geçmek üzere, yeni Türkiye'nin eşiğine geldi. Ya hep beraber geriye doğru yuvarlanıp gideceğiz ya da uçuşa kalkacak ve yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Önemli olan çözme iradesine, becerisine sahip, politikası, vizyonu olan güçlü bir iktidarın var olmasıdır.

Ama diğeri, göbek adı 'beceriksiz, kriz' olan siyasi aktörlerin hedefi, 'Türkiye'yi koalisyona götürebilir miyiz?' Ya siz, yan yana gelebilir misiniz? Siz kimi kandırıyorsunuz? Biz diyoruz ki Türkiye kazansın da biz kaybetmeye razıyız. Onlar da 'AK Parti kaybetsin de Türkiye'ye ne olursa olsun' diyor. Çünkü onların işte o şu anda kuyruğunun peşine takıldıkları paralelciler öyle yaptı, hep ihanet içinde oldular. Hukuka sabotaj oluyor, hukuku katlediyor birileri, devlete meydan okuyor, bunlar çıkıp onlara alkış tutuyor. Bir defa da milli bir hassasiyet gösterin ya."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.