Gündem Suriyeli gibi yaşayan FETÖcü polisin kimlikteki detayı fark etmesiyle yakalandı

Gizlenmek için Suriyeli gibi yaşayan FETÖ’cü polis kontrolünde yakalandı

Suriyeli gibi yaşayan FETÖ’cü polisin kimlikteki detayı fark etmesiyle yakalandı

Adana’da yabancılara yönelik uygulama sırasında FETÖ’den 6 yıl 3 ay hapis cezasıyla aranan eski komiser yardımcısı, polisin dikkati sayesinde sahte kimlikle yakalandı. Kimliğin yeni olduğunu fark eden polis 'bu kimlik sahte' deyince gerçek ortaya çıktı. Eski komiser yardımcısı FETÖ’cünün Kayseri’den geldiği Adana’da Suriyelilerin yaşadığı bölgede Suriyeli gibi görünerek saklandığı ortaya çıktı.

Haber Merkezi IHA
Gizlenmek için Suriyeli gibi yaşayan FETÖ’cü Soner O. gözaltına alındı.
Gizlenmek için Suriyeli gibi yaşayan FETÖ’cü Soner O. gözaltına alındı.

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Mirzaçelebi Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yapılan bir operasyonda komiser yardımcısı Soner O. gözaltına alındı. Soner O. terör örgütü üyesi olmak ve örgütün gizli iletişim ağı olan ByLock’u kullanmak suçlarından yargılanmasına başlandı. Soner O. bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

SURİYELİ GİBİ YAŞAMIŞ

Ayrıca meslekten de ihraç edildi. Hapis cezası kesinleşen Soner O.nun aranması çıktı. Ancak Soner O. Kayseri’den Adana’ya gelerek burada Suriyelilerin yoğunlukta olduğu bölgede Suriyeli gibi yaşamaya başladı. Kendisine de Hünkar K. ismine bir sahte kimlik yaptıran Soner O. yakalanmayacağını düşündü. Adana Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri Soner O.’nun yaşadığı mahallede yabancılara yönelik uygulama başlattı.

KİMLİK YENİ OLUNCA SAHTE OLDUĞU ANLAŞILDI

Bu uygulama sırasında polisler, yabancı uyruklu şahısların kimliklerin tek tek sorguladı. Bu arada polis Soner O.’yu da durdurarak kimlik sordu. Soner O., Hünkar K. adına düzenlenmiş sahte kimliği polise verdi. Polis kimliği kontrol ederken çok yeni olduğu için şüphelenip "bu kimlik sahte" deyince Soner O. kaçmaya başladı. Polis de Soner O.’nun arkasından koşarak kovaladı. Kısa süren kovalama sonrası Soner O. ara sokaklarda yakalandı. Daha sonra emniyete getirilen Soner O. işlemlerinin ardından önce adliyeye daha sonrada cezaevine götürüldü.

19 pilot itirafçı oldu
GÜNDEM
19 pilot itirafçı oldu

FETÖ’cüler Almanya’da kan döktü
GÜNDEM
FETÖ’cüler Almanya’da kan döktü

Dağıttığı bildiriyi hatırlamadı
GÜNDEM
Dağıttığı bildiriyi hatırlamadı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.