Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Teröristlerin askeri üsse balonla saldırı girişimi önlendi

Teröristlerin askeri üsse balonla saldırı girişimi önlendi

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkâri’deki Zer Tepe Üs Bölgesi’ne yaklaşmakta olan 1 adet balonun komando birlikleri tarafından tespit edildiğini ve ateş altına alınarak imha edildiğini açıkladı.

Haber Merkezi DHA
Teröristlerin askeri üsse balonla saldırı girişimi önlendi
Balonun imha edilme görüntüsü.

Hakkâri’deki Zer Tepe Üs Bölgesi’nde görev yapan komando birlikleri, güneybatı istikametinden üsse yaklaşmakta olan 1 adet balonu tespit ederek ateş altına aldı. Saldırı amaçlı olduğu değerlendirilen balon vurularak imha edildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Mehmetçiğin hem içeride hem de dışarıda gerçekleştirdiği operasyonlarla büyük darbe yiyen terör örgütü PKK, hain amellerine ulaşmak için her türlü yöntemi denemeye çalışıyor. Mehmetçiğin aldığı tedbirleri aşamayan teröristler farklı farklı saldırı yöntemleri gerçekleştiriyor. Özellikle zorlu arazi şartlarına sahip üs bölgelerinde mini maket uçaklarla saldırmaya çalışan teröristler, bu kez de balonlu saldırı gerçekleştirmeye çalıştı.

Hakkari’nin sınır bölgesinde yer alan Zer Tepe Üs Bölgesi’ni hedef alan teröristler bölgeye büyük bir balon gönderdi. Üs bölgesindeki görevli komandoların dikkati sayesinde termal kamera ile tespit edilen balon hemen ateş altına alınarak imha edildi. Balonun imha edildiği anlara ilişkin görüntülere bakıldığında hidrojen gazı olduğu değerlendirilen balon büyük bir patlama ile yere düşüyor. Zer Tepe Üs Bölgesi’ne gönderilen balonun saldırı amaçlı olarak gönderildiği değerlendiriliyor.

PKK'nın paramotor tehdidi: Kamikaze tipi saldırılarda kullanma riski var
GÜNDEM
PKK'nın paramotor tehdidi: Kamikaze tipi saldırılarda kullanma riski var
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.