|
Gündem

Thodex soruşturmasında üç kritik isimden biri olan Rana Azap yakalandı

Kripto para borsası Thodex'le ilgili yürütülen soruşturmada şirketin finans departmanında çalışan firari şüpheli Rana Azap yakalandı. Rana Azap'ın soruşturmada adı geçen 3 kritik isimden biri olduğu belirtiliyordu.

11:38 . 18/05/2021 Salı
DHA
Thodex'in firari CEO'su Fatih Faruk Özer (solda) ve yakalanan Rana Azap (sağda)

Thodex'in firari CEO'su Fatih Faruk Özer (solda) ve yakalanan Rana Azap (sağda)

Thodex'in firari patronu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 400 bin kişinin mağduriyetine neden olduğu belirtilen kripto para borsası soruşturması sürüyor.

Asıl şüpheli şirketin sahibi Fatih Faruk Özer yurtdışına kaçtığı 21 Nisan'dan bu yana geçen yaklaşık bir aylık sürede henüz yakalanamazken, yürütülen soruşturma kapsamında 3 kişinin daha arandığını ancak bulunamadığı öğrenilmişti.

'Firari patronla birlikte hareket ediyorlardı' iddiası

Yazılımcı Oral Çınar, finans departmanında çalışan Rana Azap ve tutuklu şüpheliler arasında yer alan abi Güven Özer'in eşi Zuhal Özer her yerde arandığı ortaya çıkarken şüpheli olarak ifade veren
şirket çalışanlarının da bu üç ismin firari patron Özer'le birlikte hareket ettiğini
belirtmişti.

Thodex soruşturması kapsamında aranan şüpheliler arasında olan ve şirketin finans departmanında çalışan Rana Azap polis ekipleri tarafından yakalandı.

Adliyeye götürüldü


Rana Azap sabah saatlerinde ilk olarak Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne getirildi. Rana Azap, daha sonra cumhuriyet savcısının talimatı ile ifade işlemleri için Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü. Burada ifadesi alınan Rana Azap, Gayrettepe Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından polis merkezinden alınarak tekrar adliyeye götürüldü.
Rana Azap'ın polis merkezindeki işlemleri sürerken, polis merkezinin girişinde de kendisini Rana Azap'ın nişanlısı olduğunu söyleyen bir kişinin beklediği görüldü.#thodex
#Rana Azap
2 yıl önce
default-profile-img
Thodex soruşturmasında üç kritik isimden biri olan Rana Azap yakalandı
Deprem bölgesine giderken yolda dikkat edilmesi gerekenler
Depremle ilgili yanıltıcı paylaşımlara soruşturma başlatıldı
Depremde hayatını kaybedenler için ülke genelindeki camilerde sela okunacak
AFAD VE AKUT afet bölgesine hareket halinde
BM Genel Kurulu'nda Türkiye'deki depremlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşu