Gündem Yeni Kömürhan Köprüsünde sona doğru

​Yeni Kömürhan Köprüsü ne zaman bitecek?

Yeni Kömürhan Köprüsünde sona doğru

Yeni Kömürhan Köprüsünün yapımı son hızla devam ederken inşaatın yüzde 82’isi tamamlandı. Projenin toplam maliyeti 340 milyon lira olup 2019 yılı içinde tamamlanması bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yeni Kömürhan Köprüsü, Bağlantı Tüneli ve Yolu’nun yüzde 82'si tamamlandı.
Yeni Kömürhan Köprüsü, Bağlantı Tüneli ve Yolu’nun yüzde 82'si tamamlandı.

Elazığ ile Malatya'nın Karakaya Baraj Gölü üzerinden bağlantısını sağlayacak ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin batı ve güneydeki illere ulaşımı açısından stratejik bir konuma sahip ‘Yeni Kömürhan Köprüsü, Bağlantı Tüneli ve Yolu’nun yüzde 82'si tamamlandı.

Proje kapsamında yapılan modern köprü, ters Y şeklinde tek pilon (betonarme kule) ve maksimum açıklık olarak literatürde 4. sırada yer alıyor. Büyük ölçüde yerli teknoloji kullanılarak yapılan uzunluğu 660, pilon yüksekliği 168,5 metre olacak köprü, 4 şeritli olarak ulaşım hizmeti verecek.

MALİYETİ 340 MİLYON TL

İşin bünyesinde yer alan kazı ve destekleme ile nihai beton imalatları tamamlanan 2 bin 400 metre uzunluğundaki çift tüplü Kömürhan Tüneli ile mevcut yol 1 kilometre kısalarak, yüksek geometrik standartlı, konforlu ulaşım ve trafik güvenliği temin edilecek, zaman ve akaryakıt tasarrufu sağlanacak. Toplam maliyeti 340 milyon lira olan bu dev projenin 2019 yılında tamamlanması bekleniyor.

Kahve fiyatına
hazır işyeri
EKONOMİ
Kahve fiyatına hazır işyeri

41 soruda imar barışı
EKONOMİ
41 soruda imar barışı

81 ilde
birlikte üretim modeli
EKONOMİ
81 ilde birlikte üretim modeli
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.