Gündem Yenikapının gizli kahramanı

Yenikapı'nın gizli kahramanı

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Koordinatörü Orhan Karakurt, Yenikapı'daki 5 milyon kişilik Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ni başarıyla idare etti. Karakurt, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu yuhalayan grubu da bastırdı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından başlatılan nöbetler, Yenikapı'daki tarihi mitingle taçlandırıldı. Türkiye siyasi tarihinde ilk defa iktidar ve muhalefet bir araya gelerek 'beraberlik' mesajları verdi.

Yenikapı'daki organizasyonda dikkat çeken isimlerden biri de Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Koordinatörü Orhan Karakurt oldu.

Meydanda toplanan 5 milyon kişiyi başarıyla idare eden Karakurt, coşkuyu kontrollü bir şekilde yönetti.

Mitingde konuşma yapan katılımcıları protokol adabıyla tanıtan Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Koordinatörü Karakurt, kürsüde kriz yaşanmasını da önledi.

Karakurt, ayrıca mitingin ilk saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adını anons ettiği sırada 'yuh' çeken grubu da bastırdı.

'Adımı pek kimse bilmez ama beni herkes tanıyor'

1964 yılında Adapazarı'nda doğdu. Mikrofona ortaokul yıllarından beri aşina olan Karakurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı tüm programlarda anonsları yapıyor, meydandaki kalabalığı coşturuyor. Erdoğan'ı bekleyen kalabalığın heyecanını arttırmak için şiirler okuyor. Orhan Karakurt, evli ve üç çocuk babasıdır.Orhan Karakurt, Erdoğan ile ilk olarak, 1994 yerel seçimleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı esnasında çalışmıştı. Karakurt, hikayesini şöyle anlattı: “Cumhurbaşkanımızın ekibinin en eskilerinden biriyim. Teşkilatın içinden geliyorum, 2006 yılından beri de sunumlarını üstleniyorum. Şu anda yurt içi ve yurt dışındaki tüm organizasyonlarında sunuculuk yapıyorum. Sesten sahne düzenine, protokolden program akışına her konuda koordinasyonu sağlıyorum. Adımı pek kimse bilmez ama beni herkes tanıyor."

Bu hareketiyle en büyük alkışı o aldı
OYNAT 01:11
Bu hareketiyle en büyük alkışı o aldı
Türk milleti dün Yenikapı'da bir tarih yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anonscusu Orhan Karakurt, liderlerin bu büyük buluşmada bir arada olacağını hatırlatıp isimlerini anons etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismini anons ettiğinde kalabalık içinden bir grubun yuhalamasına tepki gösteren Karakurt," Asla, bugün bütün liderleri bağrımıza basacağız. Gün birlik günü" dedi. Ardından Kılıçdaroğlu'nun ismini yeniden anons etti. Bu kez kalabalıktan alkış sesleri yükseldi. Aynı şekilde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ismi anons edildiğinde de kalabalıktan alkışlar yükseldi.

Bizi kimse yenemez
GÜNDEM
Bizi kimse yenemezAbone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.