Gündem Zabıtalar Beykoz Belediyesinin hizmete soktuğu plajdaki Türk Bayrağını indirip İBB flaması çektiler

Zabıtalar Beykoz Belediyesinin hizmete soktuğu plajdaki Türk Bayrağını indirip İBB flaması çektiler

Beykoz Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait Elmasburnu Milli Parkındaki plajı düzenleyip vatandaşların hizmetine soktu. Plajda İstanbul Büyükşehir Belediyesi iki cankurtaran görevlendirdi. İBB zabıtası bugün plaja gidip göndere çekilen Türk Bayrağını indirip yerine İBB’nin flamasını astı. Zabıtalar arasında gerginlik çıkarken Beykoz Belediyesi ekipleri İBB flamasını indirerek göndere yeniden Türk Bayrağı çektiler. Haftada dört gün sadece kadınların hizmetinde olacak plajdaki bayrak gerginliğinin, İBB’nin iki cankurtaran görevlendirdiği için tesisi sahiplenmek istediği için çıktığı öğrenildi.

Haber Merkezi İHA
İBB’ye bağlı cankurtaranların Türk Bayrağını indirip yerine İBB flaması asması gerginliğe neden oldu.
İBB’ye bağlı cankurtaranların Türk Bayrağını indirip yerine İBB flaması asması gerginliğe neden oldu.

Beykoz Belediyesi’nin bu yaz kullanıma açtığı ve işlettiği Elmasburnu Plajı’na İBB’nin kendi flamasını asmak istemesi gerginliğe yol açtı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi zabıta ekipleri karşı karşıya geldi.
Riva’da yer alan ve Milli Parklar’a bağlı olan Elmasburnu Tabiat Parkı’nda Beykoz Belediyesi bu sene bir dizi düzenleme yaptı ve kapsamlı bir tesisi İstanbulluların kullanımına açtı.

Elmasburnu'nda kadınlara özel plaj keyfi başladı
FOTOĞRAF 9
Title
Beykoz Riva’da bulunan ve tatil için vatandaşların gözde yerlerinden Elmasburnu Tabiat Parkı, düzenlenerek tekrar vatandaşların hizmetine sunuldu.
Title
138 dönüm arazide kurulu olan tabiat parkı ve mesire alanı, 9 bin m2’lik yürüyüş alanı, 165 adet piknik ünitesi, mavi ve yeşil koylara bakan restoranı, büfesi, 2 adet çocuk parkı ve 29 adet locanın yer aldığı plajıyla piknik yapmak isteyen, gezmek isteyen ve denize girmek isteyen vatandaşları ağırlıyor.
Title
Elmasburnu plajı ayrıca önümüzdeki hafta itibariyle haftanın 4 günü sadece kadınlara yönelik hizmet verecek.
Title
Salı Çarşamba Perşembe ve Cuma günleri sadece kadın vatandaşların kullanabileceği plajda personellerde de kadın olacak.
Title
Plajda, park girişinde ve restoranda çalışan personel kadınlardan oluşacak.
Title
Haftanın diğer günleri ise plaj ailelerin kullanımına açık olacak. Ayrıca alanda 227 araçlık otopark da hazırlandı. Alana gelen ziyaretçiler araçların park ettikten sonra plaja elektrikli servis araçlarıyla taşınacak.
Title
Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı hakkında bilgi veren Beykoz Belediyesi Sosyal Tesisleri Genel Müdürü Ayhan Kamburgil, “Yüz otuz sekiz dönüm üzerine kurulmuş Elmasburnu Tabiat Parkı ve Mesire alanımız bu sene Beykoz Belediyesi tarafından tekrar revize edildi. Bu alan localar, plaj kısmı ve kamelyalar ve mesire alanından oluşmaktadır. Burada da bir restoranımız var. Restoranımızda dünya mutfağından ürünler var, sabah kahvaltı da yapabiliyorlar. Salı Çarşamba Perşembe ve Cuma günleri bayanlara özel, tüm personelimiz bayan, restorandaki giriş güvenlikteki ve plajlarda çalışan personellerimiz tamamıyla bayanlardan oluşmakta. Anadolu yakasında bir ilk, bayanlara hizmet vereceğiz” dedi.
Title
Yenilenen tabiat parkı ve plajdan memnun olduklarını dile getiren Mustafa Sandıkçıoğlu, “Şu anda çok güzel ailece deniz vakti geçirebileceğimiz bir mekan olmuş burası. Yukarıda büyük otoparkımız var. Otoparkta aracımızı rahatlıkla park edebiliyoruz araçlardan buraya sahile kadar iniyoruz” dedi.
Title
Elmasburnu'nda kadınlara özel plaj keyfi başladı
İstanbulluların yaz aylarında serinlemek için akın ettiği Riva'da, haftanın dört günü kadınlara özel, localı plajı, elektrikli yolcu taşıma araçları, koy manzaralı restoranı ve piknik üniteleriyle Elmasburnu Tabiat Parkı açıldı. Plaj haftada 4 gün sadece kadınları ağırlayacak.


İstanbullular beğenmişti

Haftada 4 gün kadınlar plajı olarak hizmet verecek plaj İstanbullulardan tam not almış ve sosyal medyada geçtiğimiz hafta boyunca çok kez paylaşılmıştı. Elmasburnu Plajı bu sefer bayrak tartışmasıyla gündeme geldi.


Türk Bayrağı yeniden göndere çekildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bölgede çalışan iki cankurtaranı gerekçe göstererek kendi flamalarının asılmasını istedi.

***

İBB zabıtaları tarafından indirilen Türk Bayrağı, Beykoz Belediyesi zabıtası tarafından tekrar göndere çekildi.

İBB’ye bağlı cankurtaranlar, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın tesisi ziyareti esnasında göndere İBB flaması çekti. Yapılan bu hareket bir anda gerginliğe yol açtı. Tesisin sorumluluğunun ve yetkisinin Beykoz Belediyesi’nde olması gerekçe gösterilerek İBB’nin flamasını gönderden indirildi ve yerine Türk Bayrağı çekildi. Ancak tartışma bununla birlikte daha da alevlendi.

Zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı

Olay sonrası İBB ve Beykoz Belediyesi zabıtaları arasında gerginlik yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi flamasının indirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda İBB’ye bağlı zabıta ekibi sevk edildi. Zabıtaların, Türk Bayrağı çekili göndere yeniden İBB flamasını asmak istemesi tansiyonu yükseltti. Beykoz Belediyesi, kendilerine ait plaj ve tesise İBB flamasının asılmasının hiçbir gerekçesinin olmadığını söylerken, İBB zabıtasının ise bölgede çalışan iki cankurtaranı gerekçe göstererek kendi flamalarının asılmasını istediği öğrenildi.

Bir gün önce benzeri bir olay daha yaşanmıştı


  • İBB ile Beykoz Belediyesi bir gün önce de benzer bir sebeple karşı karşıya gelmişti. Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu sahil düzenlemesinin bitmesinin ardından İBB ekipleri üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi imzalı bankları sahile bırakmak istemiş ve iki belediyenin ekipleri arasında yine gerginlik yaşanmıştı.

CHP'li İlhan Kesici: İmamoğlu'nun aldığı Fatih tablosunun gerçekmiş gibi reklamını yapmak çok ayıp
OYNAT 02:07
CHP'li İlhan Kesici: İmamoğlu'nun aldığı Fatih tablosunun gerçekmiş gibi reklamını yapmak çok ayıp
CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici'nin katıldığı bir programda yaptığı açıklamalar gündem oldu. Kesici, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, geçtiğimiz günlerde müzayede evi payı ile birlikte 935 bin 250 sterline satın aldığı Fatih Sultan Mehmed portresinin sahte olduğunu söyledi. 'Ekrem İmamoğlu'nun aldığı Fatih tablosu sahtedir. Gerçekmiş gibi reklamını yapmaları çok ayıp.' diyen Kesici, 'Tabloyu ister al, ister alma, ama bunu 'Bellini' diye satma. Bellini olsa 6 buçuk milyon lira değil, 6 buçuk milyar lira ederdi.' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi encümen kararı olmadan izinsiz büfe kurdu
OYNAT 01:32
İstanbul Büyükşehir Belediyesi encümen kararı olmadan izinsiz büfe kurdu
Merter Metro İstasyonu ve otobüs durağının yanına kurulan büfe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri ile Güngören Belediyesi zabıta ekiplerini karşı karşıya getirdi. Güngören Belediyesi zabıta ekipleri encümen kararı olmadığı ve herhangi bir izin belgesi ibraz edilmediği gerekçesiyle büfeyi kaldırmak istedi.

İmamoğlu bu sefer ‘yalancının’ kurbanı oldu: Topbaş’ın ziyareti ortaya çıktı
OYNAT 00:41
İmamoğlu bu sefer ‘yalancının’ kurbanı oldu: Topbaş’ın ziyareti ortaya çıktı
İmamoğlu bu sefer 'yalancının' kurbanı oldu: Topbaş'ın ziyareti ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Alı Kılıç'ın yalanını sosyal medyadan yaydı. 12 yıldır Maltepe'ye İBB Başkanının gelmediğini ileri süren Kılıç'ın 4 Ekim 2016'da dönemin İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın ziyareti ile ilgili sosyal medya paylaşımı yaptığı ortaya çıktı. Kılıç'ın bu yalanını gerçekmiş gibi sunan Ekrem İmamoğlu ise eleştirilerin odağı oldu.


Abone Ol Google News
İstanbul'da 5 kişini hayatını kaybettiği kazada yaralananlar korku dolu anları anlattı: Yolcular şoförü iki kez uyarmış
Gündem

İstanbul'da 5 kişini hayatını kaybettiği kazada yaralananlar korku dolu anları anlattı: Yolcular şoförü iki kez uyarmış

İstanbul'da 5 kişinin öldüğü otobüs kazasında yaralananlar korku dolu anları anlattı. Karabük'ten İstanbul'a gelen yolcu otobüsü Kuzey Marmara Otoyolu'nda bariyeri aşarak üstgeçide çarptı. Feci kazada 5 kişi hayatını kaybetti. 25 kişi yaralandı. Yaralılar çevre hastanelere sevkedildi. Yaralılardan 41 yaşındaki Cemal Korkmaz, "Her şey bir anda oldu, kendimi yerde buldum" dedi. Erhan İşler, ablasından gelen telefonla hemen olay yerine gittiğini belirterek, "Şoförün uyuduğu söyleniyor. Uyarılara rağmen yola devam etmiş. Ve kaza olmuş" ifadelerini kullandı.
Büyükçekmece Gölü'nde korkutan görüntü: Su seviyesi yüzde 30 seviyelerine düştü
Gündem

Büyükçekmece Gölü'nde korkutan görüntü: Su seviyesi yüzde 30 seviyelerine düştü

İstanbul'un önemli su kaynaklarından olan Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesi yüzde 30 seviyesine düştü. Yüzlerce metre suların çekildiği gölün havadan çekilen görüntüsü ise kuraklığı gözler önüne serdi. Çekilen görüntülerde kuraklığın boyutu gözler önüne serilirken bir zamanlar sular altında kalan Büyükçekmece Viyadüğü'nün ayakları da ortaya çıktı.
Kocaeli'de halk otobüsünde nefes alacak yer kalmadı: Şoför otobüs tıklım tıklım dolmasına rağmen yolcu almaya devam edince vatandaşlar tepki gösterdi
Gündem

Kocaeli'de halk otobüsünde nefes alacak yer kalmadı: Şoför otobüs tıklım tıklım dolmasına rağmen yolcu almaya devam edince vatandaşlar tepki gösterdi

Kocaeli’de Dikey Geçiş Sınavı (DGS) olması sebebiyle sabahın erken saatlerinde otobüslerde yoğunluk oluştu. Pandemi kuralları sebebiyle otobüs kooperatifi erken önlem almayınca, nefes alacak yer kalmadı. Vatandaşlar otobüs şoförüne sosyal mesafeyi korumadığı için tepki gösterdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.