Hayat Anneleri ölen köpek yavrularını biberonla besliyorlar

Anneleri ölen köpek yavrularını biberonla besliyorlar

Antalya'da öğrenciler ve yerleşik yabancılar sokak hayvanlarına dikkati çekmek için hayvan barınağını ziyaret etti. Barınakta biberonla beslenen yavru köpekler ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Alman Tierhilfe Süden Derneği ile Türkiye'deki şubesi Gazipaşa Tabiat ve Hayvanseverler Derneği tarafından Korubaşı Mahallesi Sarıağaç bölgesindeki Gazipaşa Sokak Hayvanları Barınağı'nda tanıtım günü düzenlendi.

Barınakta anneleri öldüğü için biberonla beslenen 6 köpek yavrusu, etkinliğe katılanlardan büyük ilgi gördü. Tierhilfe Süden Derneği Başkanı Heide Marie Pickel, barınağın bilinirliğini artırmak için öğrenciler ve çok sayıda yerleşik yabancının katılımıyla düzenlenen programa ilişkin bilgi verdi.

Barınağın hem yerleşik yabancılar, hem de Türk vatandaşları tarafından bilinmesini ve ziyaret edilmesini istediklerini aktaran Pickel, hayvanların bu tür programlarla hatırlanmasının sağlanarak sahiplenilmesinin önünün açılabileceğini dile getirdi.

Yaşamaları için ellerinden geleni yapıyorlar

Barınakta gönüllü çalışan Ümmü Küçük Şalvarcı ise köpek yavrularının bakımıyla ilgilendiklerini belirterek, "Onların yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Daha gözlerini bile açamayan yavru altı köpeği her iki saatte bir besliyorum" dedi.

Ziyaretçilerden Barbara Kukuk ise Türk halkının hayvan hakları ve sevgisi konusunda duyarlı olduğunu kaydetti. Barınağı ziyaret eden öğrencilerden Dilek Cılız, barınaktaki hayvanları çok sevdiğini ifade etti.

Hipertansiyonda iş stresi ve uykusuzluk ölüm riskini 3 kat artırıyor
HAYAT
Hipertansiyonda iş stresi ve uykusuzluk ölüm riskini 3 kat artırıyor

Cannes'da Türkiye gecesi
HAYAT
Cannes'da Türkiye gecesi
Barış Pınarı Harekatı: Teröristlerin ağır silahları nerede?
Dünya

Barış Pınarı Harekatı: Teröristlerin ağır silahları nerede?

Türkiye'nin Kuzey Suriye'deki terör bölgelerine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı başladığı günden bu yana 7 gün geçti. Harekatın ardından çok kısa bir sürede önemli kent merkezlerini rahatlıkla kontrol altına alınırken, ABD tarafından teröristlere teslim edilen ağır silahların ortada görünmemesi 'Neredeler?' sorusunu beraberinde getirdi. Yenisafak.com, Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar ile ağır silahların durumunu konuştu.
İzmir'in mıknatıs adamı: Madeni eşyalar üzerine yapışıyor
Gündem

İzmir'in mıknatıs adamı: Madeni eşyalar üzerine yapışıyor

İzmir’de yaşayan 69 yaşındaki Ethem Arslan'ın vücudu adeta bir mıknatıs gibi metal eşyaları çekiyor. Bu durumun günlük hayatında kendisine sıkıntı teşkil etmediğini ifade eden Arslan, aynı özelliğinin vefat eden anneannesinde de olduğunu, kendisinden de torununa geçtiğini, bu durumun genetik olduğuna inandığını dile getirdi.
HDP önündeki eylemde 43'üncü gün, aile sayısı 55 oldu: Gözü yaşlı baba kızına seslenirken fenalaştı
Gündem

HDP önündeki eylemde 43'üncü gün, aile sayısı 55 oldu: Gözü yaşlı baba kızına seslenirken fenalaştı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aileler, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemini, 43'üncü günde de sürdürdü. Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Kumluca köyünde yaşayan Yasin Kaya'nın, 2015 yılında dağa kaçırılan kızı Çiğdem Kaya (21) için gelmesiyle oturma eylemi yapan aile sayısı 55'e çıktı. Gözyaşları içinde kızına teslim olması için çağrıda bulunan baba Kaya fenalaştı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.