Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Anneleri ölen köpek yavrularını biberonla besliyorlar
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Anneleri ölen köpek yavrularını biberonla besliyorlar

Antalya'da öğrenciler ve yerleşik yabancılar sokak hayvanlarına dikkati çekmek için hayvan barınağını ziyaret etti. Barınakta biberonla beslenen yavru köpekler ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Alman Tierhilfe Süden Derneği ile Türkiye'deki şubesi Gazipaşa Tabiat ve Hayvanseverler Derneği tarafından Korubaşı Mahallesi Sarıağaç bölgesindeki Gazipaşa Sokak Hayvanları Barınağı'nda tanıtım günü düzenlendi.

Barınakta anneleri öldüğü için biberonla beslenen 6 köpek yavrusu, etkinliğe katılanlardan büyük ilgi gördü. Tierhilfe Süden Derneği Başkanı Heide Marie Pickel, barınağın bilinirliğini artırmak için öğrenciler ve çok sayıda yerleşik yabancının katılımıyla düzenlenen programa ilişkin bilgi verdi.

Barınağın hem yerleşik yabancılar, hem de Türk vatandaşları tarafından bilinmesini ve ziyaret edilmesini istediklerini aktaran Pickel, hayvanların bu tür programlarla hatırlanmasının sağlanarak sahiplenilmesinin önünün açılabileceğini dile getirdi.

Yaşamaları için ellerinden geleni yapıyorlar

Barınakta gönüllü çalışan Ümmü Küçük Şalvarcı ise köpek yavrularının bakımıyla ilgilendiklerini belirterek, "Onların yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Daha gözlerini bile açamayan yavru altı köpeği her iki saatte bir besliyorum" dedi.

Ziyaretçilerden Barbara Kukuk ise Türk halkının hayvan hakları ve sevgisi konusunda duyarlı olduğunu kaydetti. Barınağı ziyaret eden öğrencilerden Dilek Cılız, barınaktaki hayvanları çok sevdiğini ifade etti.

Hipertansiyonda iş stresi ve uykusuzluk ölüm riskini 3 kat artırıyor
HAYAT
Hipertansiyonda iş stresi ve uykusuzluk ölüm riskini 3 kat artırıyor

Cannes'da Türkiye gecesi
HAYAT
Cannes'da Türkiye gecesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.