HayatDoğu Ekspresi ile Anadaoluyu geziyoruz

Doğu Ekspresi ile Anadaolu'yu geziyoruz

Yeni Şafak Hayat Doğu Ekspresi ile yollara düştü. Perşembe akşamı Ankara'dan çıkan trenimiz, Kırıkkale, Kayseri, Sivas ve Erzurum'dan geçerek Kars'a ulaştı. Bugünü Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü'nü gezerek sonlandıracağız. Yarın sabah ise yine Doğu Ekspresi ile Ankara'ya döneceğiz. Maceramızı takip etmek için Yeni Şafak Hayat Instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Haber MerkeziYeni Şafak
Doğu Ekspresi ile Kars'a doğru yola çıkıyoruz.
Doğu Ekspresi ile Kars'a doğru yola çıkıyoruz.

Yeni Şafak Hayat Doğu Ekspresi ile binlerce kilometreyi aşarak Kars'a geldik.

Yolculuğumuz Perşembe günü başladı. Saat 12'de Atatürk Havalimanı'ndan Ankara'ya doğru hareket ettik. Ankara'da Birinci Meclis'i ziyaret ettik. Ardından tren garına doğru hareket ettik.

Akşam saat 19'da 'o ses'i nihayet duyduk ve yolculuğumuz başladı.

Dadaş diyarı Erzurum'dan


Erzurum'a 'Sarı Gelin' ile selam

Doğu Ekspresi ile türkülerin diyarı Erzurum'a vardık.

REKLAM


Yaklaşık 25 saat sürecek bir yolculuğun ardından Kars'a ulaştık.

Doğu Ekspresi'nin güzergahı: Ankara, Kırıkkale, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars...

Güne Kars'ın olmazsa olmazlarından Ani Harabeleri'ni ziyaret ederek başladık. Kars Mutfağı da bizi eşsiz lezzetleriyle misafir etti.

Dönüş yolu

Doğu Ekspresi'yle dönüş yolundayız, ilk molamız Erzurum'da...

REKLAM

Yeni Şafak Hayat Instagram hesabımızdan anlık olarak yapacağımız paylaşımlar ile bizi takip edebilirsiniz.


Zeybekci: Terör unsurları Nubul Zehra bölgesine geri çekildi
Gündem

Zeybekci: Terör unsurları Nubul Zehra bölgesine geri çekildi

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Afrin'e girmeye çalışan Esed yanlısı terörist gruplara ilişkin "Bugün rejim yanlısı teröristlerin, 20 civarında silahlı araçla Halep bölgesinden Afrin'e doğru harekete geçtiği görüldü ve tespit edildiği andan itibaren de müdahale edildi. Bu müdahale üzerine bu terör unsurları geri çekildi" dedi.
'İki gündür Türk medyasını yalan haberle rehin aldılar'
Gündem

'İki gündür Türk medyasını yalan haberle rehin aldılar'

TVNET'teki 'Büyük Oyun' programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karagül, Suriye rejiminin Afrin'e gireceği iddialarına ilişkin "İki gündür Türk medyasını rehin aldılar. İngiliz haber ajansı Reuters bir operasyon kanalı olarak Türk medyasını sabote etmek için kullanıldı. Ana akım medya, bu propagandaya alet oldu. Bu talihsiz bir durum. Sadece servis edilen haberlere güvenmemeliyiz. Bizim bir bakışımız ve duruşumuz olmalı" dedi.
Cenk Tosun'dan Bayern maçı öncesi Beşiktaş paylaşımı
Spor

Cenk Tosun'dan Bayern maçı öncesi Beşiktaş paylaşımı

Beşiktaş'ın Bayern Münih'le oynayacağı maçı öncesinde siyah beyazlıların eski oyuncusu Cenk Tosun, paylaşımda bulundu. Beşiktaş'a başarılar dileyen yıldız isim, "Kalbim ve dualarım sizinle" ifadelerini kullandı.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…