Hayat Ezanı Güzel Okuma Yarışması birincisi belli oldu

Ezanı Güzel Okuma Yarışması birincisi belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığınca din görevlileri arasında düzenlenen Ezanı Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali, Gaziantep'te yapıldı. Yarışmada İstanbul'dan Mustafa Alp Hayta birinci oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ezanı Güzel Okuma Yarışması birincisi belli oldu
Tarihi Ulu Cami'de düzenlenen yarışmaya, 10 din görevlisi katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca din görevlileri arasında düzenlenen Ezanı Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali, Gaziantep'te yapıldı.

Tarihi Ulu Cami'de düzenlenen yarışmaya, 10 din görevlisi katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan yarışmada, din görevlileri 10 dakikalık sürede saba, uşşak, rast ve hicaz makamlarında ezan okudu. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucu, İstanbul Amine Hatun Camisi müezzin kayyımı Mustafa Alp Hayta birinciliği elde etti. Yarışmada ikinciliği Gümüşhane'den Umutcan Doğan, üçüncülüğü Edirne'den Adlen Mızga kazandı.

Hayta, yaptığı açıklamada, kendisini Kur'an kursu hocası babasının eğittiğini söyledi. Lise yıllarında katıldığı Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda da Karadeniz bölge birincisi olduğunu anlatan Hayta, "Ezan okumak zaten müezzinin görevi olduğu için alışığız. Cuma günleri de cemaat içinde ezan okuduğumuz için heyecan yapmadım." dedi.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Vali Ali Yerlikaya ile İl Müftüsü Ahmet Çelik verdi. Birinci olan Hayta, camide öğle ezanını da okudu.

Birinci olan Hayta, camide öğle ezanını da okudu.
Birinci olan Hayta, camide öğle ezanını da okudu.

“Kur’ân-ı Kerîm'i Güzel Okuma Yarışması” üzerine…
HAYAT
“Kur’ân-ı Kerîm'i Güzel Okuma Yarışması” üzerine…

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.